Akıncılar Belediye Başkanı İsmet Çetinkaya aday adayların yerelde ittifak yaparak adaylık düğümünü kendi aralarında çözebileceklerini söyledi.
Başkan Çetinkaya'dan Önemli  Çağrı

Akıncılar  Belediye  Başkanı  İsmet  Çetinkaya,  AK Partinin hayata  geçirdiği  seçimlerde  ittifak formülünün  yerelde  aday adaylarınında genel merkeze  gitmeden  önce hayata  geçirebileceklerini, bunu yaptıkları  taktirde  parti  genel  merkezinin işinin kolaylaşacağını, kendi  adaylarını  kendilerinin belirleyerek daha  güçlü bir  şekilde  seçime  gireceklerini söyledi.

Başkan Çetinkaya  bu formülü  kendi  beldelerinde  yıllardan  beri  hayata  geçirdiklerini, bu şekilde   beldede  huzur  ve istikrarın  hakim olduğu, kısır  çekişmelerin yaşanmadığını,  en son ada adaylık  başvurusunda  bunu  halkın öde  gelenleri ile  masaya  yatırdıklarını,  kendilerinin aday  gösterilmesinin kendi  kararı olmadığını,  beldenin kanaat  önderleri  tarafından  alındığını  ifade  etti.

Başkan Çetinkaya  sözlerini  şöyle  sürdürdü:

''Yerelde siyasetin şekillenip,

son viraja girerken neden ortak akılla ve dayanışma içinde hareket etmiyoruz, üstte ittifaklar oluşuyor, yerelde hala dedikodularla boğuşuyoruz.Hakka hizmet, halka hizmet, halkın hizmetkarıyım, gibi vasat sloganlarla vaatlerde bulunarak günümüzü neden kaybediyoruz, NEDEN..! STK'ları, Basını, kanaat önderlerini bir araya getirerek, nasıl bir dayanışma ile siyaset üretip güzel hizmetler yapılır sorusunun cevabını aramıyoruz.ISRARLA ve İNATLA..! Ben en iyisini yaparım dememiz, akılları yok saymaktır. Bu klasik ve bireysel düşünceden vazgeçerek ortak akılla hareket etmenin zamanı gelmiştir. İttifaklar bunun en güzel örneğidir. Aday aday olan arkadaşlarımızda halka sorarak ittifak yapabilirler. AMAÇ..!Halkına ve memleketine daha güzel hizmet yapmak değil midir. Birbirimizi Kırmadan, vurmadan, nefsimizi ezerek, bu halk için bir araya gelerek, ortak akılla hareket etmenin yolları hala açıktır. Bu benim şahsi düşüncemdir, sürçü lisan ettiysem affola, 

Tüm aday aday olan arkadaşlara sağlık ve mutluluklar diliyorum.'' 

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2018-12-13 18:25 tarihinde yayınlandı. 4243 Defa okundu.