Kahta Haber yazarlarından Bahadır Dicle kösesine Kahta'da yaşanan siyasi kavgaları ele alarak uyarılarda bulundu.
Kahta Kavga Siyasetini İstemiyor

Yazıyı  aynen aktarıyoruz.

''Kahta siyasetinin geçmişini çok derin bir şekilde inceledim. Siyasetin temelinde hep kavga ve polemikler olmuş. Lakin artık halk bu kirlenmiş siyasetten bıkmış bir duruma gelmiş. Ve artık siyasi sözde kavgalara Edi Bese diyor.

Kahta  ilçesinin  siyasi geçmişine  bakarsak  sürekli  iki tarafın  sözde  bir  biri  ile  mücadelesi  ve etrafında  yığınla  koşulsuz  itaat etmiş insanlar var.  Bu  sözde  kavgalar siyasette  pirim yapmaya  başladı ve  en çok  bağıran, en çok mağdur   olduğunu  iddia  eden  ve  geldiklerinde  diğerlerine  yaşama  hakkı vermeyeceğiz  diyenler  koltuk  sahibi  oldu.

Çok eskiden  iki güçlü aile  çıkardı   ve  gündüz  halkın içinde   bir  birlerine  kin kusarken  gece aynı yerde  çay  içerlerdi. Yıllar hep  öyle  geçti  Kahta  belki  50 yılını  bu  siyasi  karşılıklı  dövüş ile  geçirdi.

Çok yakın zamanda Kahta Barack Obaması  çıktı, bu sefer  garibanların, ayağı çıplakların, siyahların  temsilcisi  olduğunu  iddia  ederek  feodaliteye  karşı  sözde  direniş göstererek  kimsesizlerin sesi  olma  düsturu  ile  yeni bir siyasi akım  başlattı.

Ezilenler, hak sahibi  olamayanlar, konuşmayan- konuşturulmayanlar  adete  bir  kıyam ruhu  ile  sahalara  düştü. Meydanlarda feodaliteye   hayır    diyerek  siyaset yaptılar  ve  göl  maya  tuttu  koltuk  sahibi  oldular. İnsanlar  Erbakan  hocanın  getirmek istediği  bir  adaleti  beklerken Barack  Obama  taraftarları  gibi  hayal kırıklığına  uğradılar. Çünkü  değişen bir  şey olmadı.

Zaman  böyle  akıp  giderken meydanlarda  feodalite   düşüncelileri  baraja  atacağız  diyenler  kendi  elleri  ile  tekrar  siyasi  olarak  yok  olmaya  gidenlere  can suyu  vererek  tekrar   koltuğu  emanet ettiler.

Yine  meydanlar  ısındı, yine siyasi  çıkar  çekişmeleri  ile  kızışan siyasi  arena  basına  her gün yeni bir    başlık  sundu.

Yine cek- caklar  yine  bir  birbirlerine  masa  başında  sözlü  roket  atmaya  başladılar. Fakat  hesaba  katmadıkları  bir  şeylerin farkında değiller.

Halk artık  kirli  siyasi savaş istemiyor.

Halk artık  sayıları  yüzleri  geçmeyen  meydanlara  fitne  ateşine  odun taşıyanlardan rahatsız.

Halk  artık  mağdur  rolüne  bürünen  siyasetçi  istemiyor.

Halk  artık  iktidar  ettiği  partinin  hizmetin  önüne set  çekmesinden  rahatsız.

Halk artık  kavganızdan bıktık Edi Bese  diyor.

Halkın sesine  bence kulak verin artık. Traktörle  makama  gitmenin siyasetini  istemiyor. İktidar  olan partinin kendi  emelleri  için hizmetin  önünü  kesmesinden   rahatsız.

Ya  bir  an önce  toparlanın, artık  bu halk  daha fazla  bu kavgaları  kaldıramayacak.

Emin olun  bu kavgalar  devam ederse  İstanbul'da  yaşanan siyasi  deprem Kahta'da  yaşanacak. ''

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2020-01-19 15:22 tarihinde yayınlandı. 7795 Defa okundu.