Tamamı Kahta ilçesinde çekilecek olan “ZEHİRLİ TOHUMLAR” Filminin Çekimi dün Kahta İlçesine bağlı Tütenocak (Bersomik) Köyünde başladı.
Kahta'da film çekimine  başlandı

Burhan Keskin'in Yönetmenliğini yaptığı filmin başrollerini Erhan Ufak, Selahattin Taşdöğen, Esra İşgüzar, Naz Mila, Emrah Doğan ve Züleyha Hamza rol alıyor. Zehirli Tohumlar filminin yapımcılığını 

Medet Dolaş, Yalçın Çoban ve Yasin Yıldırım’ın üstleniyor. Filmin, Uygulayıcı Yapımcılığını Metin Yücel üstlenmekte. Senaryosunu Burhan Keskin ve Taner Yılmaz’ın yazdığı projede, filmin hollywod vari bir gerilim korku filmi olduğu ifade edildi. 

Filmin Yapımcısı Medet Dolaş, Yıllardır Adıyaman’da bir film çekmek istediğini, bir Adıyamanlı olarak bu hayalinin gerçekleşeceği için çok mutlu olduğunu, Adıyaman halkının da bizi yalnız bırakmayacaklarından emin olduklarını ifade etti.

Yapımcı Kahtalı Hemşerimiz Medet Dolaş, filmin tamamının Kahta ilçesinde çekileceğini belirterek şu açıklamada bulundu: “ Yıllardan beri Kahta’da film yapmak hayalimdi. Kahta’da çok güzel tarihi ve doğa güzellikleri var. Film çekmek için bulunmaz mekanlar mevcuttur. Arkadaşlarımla elele vererek işe başladık. İlçenin ve Adıyaman merkezindeki bürokrat ve siyasetçiler gereken kolaylığı sağlıyorlar. Dün Tütenocak Köyünde çekimleri başlattık. Sağ olsunlar köylülerden büyük destek aldık. Adıyaman ve Kahta’nın tanıtımına büyük katkı sağlayacak filmimizin Kahta için hayırlı olmasını diliyoruz” dedi.

Zehirli Tohumlar filminin Kahta ilçesinin tarihi yerleri olan Karakuş Tümülüsü, Romalılardan kalma Tarihi Cendere Köprüsü, Kommagene Krallığına ait tarihi yerler olan Eski Kahta Kalesi Arsemia Ören yeri, Karakuş Tümülüsü, Su perisi Köprüsü ve Nemrut Dağı’nın tanıtımına büyük katkı sağlayacağı belirtildi. Bunun yanısıra bazı sahneleri Türkiye’deki iki sahabeden biri olan Samsat’taki Safvan Bin Muattal Hz. İle Adıyaman’daki Pirin Mağaralarında da çekilecek. Milli Parklarımızdan biri olan Nemrut Dağı Milli Parkının müthiş doğa manzaraları da filme renk katacak.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2020-08-09 15:50 tarihinde yayınlandı. 27189 Defa okundu.