Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler (BM) 74'üncü Genel Kurul görüşmeleri için bulunduğu ABD'de gördüğü Kahtalı bebeği sevip kucağına aldı.
Kahtalı Bebek ABD'de  İlgi Odağı Oldu

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı tarafından Amerika'da düzenlenen ve Nisan ayında dünyayı dolaşmaya başlayan Ara Güler Fotoğraf Sergisinin ilgi  odağı  AK Parti  Adıyaman Milletvekili adayı, Elektrik Yüksek Mühendis  Ramazan Kaya'nın kızı  Serra Lina ilgi  odağı  oldu. 
Serra Lina bebeği  kucağına alarak  seven  Cumhurbaşkanı  Erdoğan  ve eşi Emine Erdoğan bir  süre  Kaya  ailesi  ile  sohbet etti.
Serginin açılışında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ara Güler barışa ve kardeşliğe yürekten inanan bir insandı. Onun hatırasını yaşatmak için düzenlenen bu serginin BM Genel Kurulu dönemine denk gelmesi de ayrıca bir anlam taşıyor" dedi.
Ara Güler Fotoğraf Sergisi, tüm dünyanın dikkatlerinin ABD’ye odaklandığı Birleşmiş Milletler Genel Kurulu ile aynı dönemde New York’ta açıldı.
Birleşmiş Milletler 74'üncü Genel Kurul görüşmeleri için New York'ta bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Alexander Hamilton ABD Gümrük Binası'nda Ara Güler Sergisi'nin açılışını yaptı ve Fahir Atakoğlu müzik dinletisine katıldı.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2019-09-24 17:48 tarihinde yayınlandı. 7454 Defa okundu.