Güney Koreliler, Kahta sınırlarında bulunan güneşin en güzel doğup batığı Nemrut Dağına çıkarak güneşin doğuşunu izlediler.
Koreli Bloggerler Nemrut ‘a Hayran Kaldı

Adıyaman ile Hatay  Kültür ve Turizm İl Müdürlüklerinin organizasyonu, Türk Hava Yolları Adıyaman Müdürlüğü'nün katkılarıyla düzenlenen etkinlik kapsamında bir grup Güney Koreli blogger ve turizm şirketi üst yöneticisi (CEO) Adıyaman'a geldi.

Adıyaman'da tarihi ve turistik yerleri gezen Güney Koreliler, Kahta  sınırlarında bulunan güneşin en  güzel doğup batığı Nemrut Dağına çıkarak  güneşin doğuşunu izlediler.

Adıyaman İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Ekinci, hedeflerinin bin Güney Koreli turiste  Türkiye'yi en güzel  şekilde  tanıtmak ve ülkenin turizm çıtasını yükseltmek olduğunu  söyledi.

Misafirlerin önce Antakya, Şanlıurfa ve Gaziantep  illerinde  çeşitli  programlara  katıldıklarını  son olarak  Adıyaman’da   tarihi  yerler i ziyaret  ettikten  sonra  ülkelerine döneceklerini  ve  hedeflediğimiz  bin  turist  ile  geri  döneceklerini  ifade eden  AA  Muhabirine  şu  açıklamalarda bulundu:

" Güney Koreli Bloggerler iki günden beri  bölgemizi  geziyorlar, şimide  Nemrut Dağının zirvesinde  güneşin  en güzel  doğuş  anına  şahitlik ettiler. Misafirlerimiz  buraya  hayran  kaldıklarını  söylediler. Her  bir  Bloggerin  yüzbinlerce  takipçisi   var.  Onlar  Türkiye  ile  G.Kore  arasında  bir  gönül köprüsü   inşa  edecekler. Bu proje ile  iki ülke  arasında  ilişkiler  daha  çok düzelecek ve  ülke  ekonomisine ciddi anlamda  katkı sunulmuş  olur.’’

Güney Koreli Blogger Kim Eun Ji ise  Nemrut Dağında  güneşin doğuşuna  hayran kaldıklarını, tekrar tekrar  geleceğini  ve  Türkiye’yi  çok sevdiğini  söyledi.

Fotoğrafcı Alp Alper    hayata geçirilecek bu proje ile  Türkiye’de  güzellikleri  dergilerinde  halka sunacaklar  ve  büyük bir  kitlenin buralara  gelmesini sağlayacaklarını  ifade  etti.

Blogger Nemrut Dağından  sonra  Arsemia, Eski  Kahta  Kalesi, Tarihi  Cendere  Köprüsü  ve  Karakuş Tümülüs’ünü   ziyaret ettiler.

Haber:İsmail Kaya-Kahta Haber

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2018-08-23 13:52 tarihinde yayınlandı. 3399 Defa okundu.