Kahta İlçesi Karşıyaka Mahalle Muhtarı Abdulbaki Güzel tarafından hayata geçirilen mağdur ailelere giyecek dağıtım noktası herkes tarafından takdir topladı.
Mahalle  Muhtarından Örnek  Proje

Kahta  İlçesi  Karşıyaka Mahalle  Muhtarı  Abdulbaki  Güzel tarafından  hayata  geçirilen mağdur  ailelere  giyecek dağıtım noktası herkes  tarafından takdir  topladı.

Muhtar  Abdulbaki  Güzel, maddi  durumu  düşük olan  aileler  için    ‘’Fazla  elbiseni getir, mağduru  sevindir’’  projesini  hayata  geçirmek  için mahalle  sakinlerinin desteği  ile  bir  dükkan  kiralandı. Kısa  sürede  esnaf ve  vatandaşın desteği  ile  orası bir  giyim mağazası  haline  dönüştürüldü. Mağdur  olan aileler  oraya  giderek, kendi  ihtiyaçlarına  göre  ücretsiz giysi  almaları  sağlandı.

Hayata  geçirilen proje hakkında  gazetecilere  açıklama yapan muhtar  Güzel şunları  söyledi.

‘’ Ben  muhtar  olmadan öncede  bir  çok STK’da  gönüllü  olarak  çalıştığım için bu gibi  projeleri  hayata geçirmekte pek zorlanmadık. Etrafımızda  maddi durumu  düşük  çok sayıda  aile  var.  En temel  ihtiyaçlardan bir  tanesi de  giyindir.  Kısa  sürede için    ‘’Fazla  elbiseni getir, mağduru  sevindir’’  projesini hayata  geçirdik. Esnaf  ve vatandaşın getirdiği  elbise  ve ayakkabılar  ile  bir  çok ailenin ihtiyaçlarını  karşıladık ve karşılamaya devam ediyoruz. Emeği  geçen hayırsever  esnaf ve  vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum.’’

Muhtar  Güzel, daha  öncede  tek göz  odada  yaşayan maddi  durumu  iyi  olmayan bir  aileye hayırseverlerin desteği ile  yeni bir  ev yaparak   aileyi  sevindirmişti.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2020-03-11 13:45 tarihinde yayınlandı. 9344 Defa okundu.