Kahta Karşıyaka mahallesinde bir göz odada yaşayan aile muhtarın öncülük etmesi ve mahalle sakinlerinin desteği ile ev sahibi oldu.
Muhtar’ın azmi aileyi  sevindirdi

Karşıyaka  mahallesinde  maddi  imkansızlıklardan  dolayı   6 kişilik  aile  zor  şartlarda  tek gözlü evde  yaşamaya  çalışıyordu. Mahalle  muhtarı  Abdulbaki  Güzel  aileye  ev  yapılması  için kampanya  başlattı.  Kısa  sürede  mahalle  sakinlerinden  ve  esnaflardan destek alan Muhtar  Güzel,  ailenin ihtiyacına cevap verecek  bir  ev  yapılması  için adeta  seferber  oldular.

Bir  yandan inşaat  devam ederken  diğer  yandan  gerekli  malzeme  temini  için yapılan çaba  sonuç verdi ve  çok kısa  bir sürede  evin inşaatı  bitti.

Konu  ile  ilgili  açıklama  yapan  Muhtar  Abdulbaki  Güzel şunları  söyledi. ‘’ Ben bu mağdur  aileyi çok yakından  tanıyorum. Evin reisi  günlük işlere   giderek  çocuklarını geçindirmeye  çalışıyor.  Kendi  imkanları ile  tek gözlü  oda dan bir  geniş eve  geçmeleri  imkansız. Benim görevim  sadece  muhtar  görevini  almak değil, ben  mahallemdeki  tüm  sorunlarla  ilgilenmek zorundayım. Bu düşünce ile  önce mahalle  sakinlerinden  sonra  esnaflardan  yardım talep ederek aileye  bir ev yaptık. Emeği  geçen herkesten Allah razı  olsun.’’

Mağdur  ailenin artık  oturacak sıcak ve  geniş bir  evi var.   

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2019-12-30 11:18 tarihinde yayınlandı. 7747 Defa okundu.