Kısa adı ÖNDER olan İmam Hatipler Derneği Başkanı Halit Bekiroğlu Adıyaman’ın Kahta ilçesinde Eğitim Vizyonunda İmam Hatip Modelini anlattı.
ÖNDER Genel Başkanı Kahta'da

Kısa  adı ÖNDER  olan İmam Hatipler  Derneği  Başkanı  Halit Bekiroğlu  Adıyaman’ın Kahta  ilçesinde  Eğitim Vizyonunda İmam Hatip Modelini  anlattı.

Kahta İmam Hatip  Mezunları ve Mensupları (KİMDER) tarafından Kahta Gençlik Merkezinde  ÖNDER Başkanı  Halit Bekiroğlu’nun konuşmacı olarak katıldığı  konferans  düzenledi.

Konferans  KİMDER  Başkanı  Osman Dündar’ın selamlama ve açılış  konuşmasından  sonra   Halit Bekiroğlu kürsüye  geçti.

Bekiroğlu konuşmasında, bası  medya organlarında  İmam Hatip hakkında çok sayıda  asılsız, abartılı haberlerin çıktığını, İmam Hatip meselesi bir öcüymüş gibi gösterildiğini ve bunun  çoğu zaman da hepimizin  olumsuz  etkilendiğini  söyledi.

Sanki  ülke   İmam Hatipler yuvasına döndüğü algısı  oluşturulduğunu,  Türkiye’de İmam Hatip oranın yüzde 14 olduğunu, İmam Hatiplerin  en zor  günlerin  yaşadığı  28 şubatta bu oran zaten yüzde 10 olduğunu kaydeden Bekiroğlu  konuşmasını  şöyle  sürdürdü.

‘’Yüzde 14’lük bir kitleden bahsediyoruz. Niye bu kitle bu kadar çok konuşuluyor. Niye %86 konuşulmuyor. Çünkü İmam Hatip meselesi demek bizim kendi köklerimize, kendi aslımıza dönme meselesi demek arkadaşlar. İmam .hatip davası demek bizim başkası olmak değil  kendimiz olmak demektir. Batı gibi olmak değil kendimiz gibi olmak demektir. İmam Hatip davası demek bu topraklara, bu ülkeye, İslam dünyasına ve aslında bütün insanlığa sahip çıkmak demek. Bütün insanlığın değerini taşımak demek. İmam hatip davası demek bu dünyaya yeni bir söz söylemek demek. İşte tam da bundan rahatsız oluyorlar. Kendi düşüncelerinin, kendi hareketlerinin, kendi sözlerinin körü körüne taklit edilmesini istiyorlar.’’

Bekiroğlu  konuşmasını  programı düzenleyen KİMDER Başkanı  ve  yönetim kurulu üyelerine,  ev sahipliği yapan, ağırlayan Gençlik Merkezi Müdürü M.Nebi Bulut’a ,  Gençlik spor İlçe Müdürü Mustafa Çiçek’e, Ebu Sadık İmam Hatip Lisesi okul Müdürü Mehmet Doğan  ve konferansa  yoğun ilgi  gösteren gençlere  teşekkür ederek  bitirdi.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2019-01-03 09:08 tarihinde yayınlandı. 2899 Defa okundu.