Sağlık Çalışanları Hak ve Mücadele Derneği (Sa-Ha-Der) Adıyaman'da kuruldu.
SAHADER ADIYAMAN'DA KURULDU

SAHADER ADIYAMAN'DA KURULDU

Sağlık Çalışanları Hak ve Mücadele Derneği (Sa-Ha-Der) Adıyaman'da kuruldu.

Dernek başkanları Selim BOR ve Berat ŞAHİN, basın ziyaretleri kapsamında Kahta Haber imtiyaz Sahibi İsmail KAYA’yı ziyaret ederek dernek hakkında bilgi verdiler.

Tüm sağlık çalışanlarının sorunlarına çözüm aramak ve yasal boyutta temsil maksadıyla SaHaDer’i kurduklarını kaydeden BOR ve ŞAHİN; “Derneğimizin amacı aynı sorunları yaşayan tüm sağlık branşı çalışanlarını eşit önemde temsil etmektir. Diğer önemli bir iddiamız ülkenin dört bir tarafına aynı önemi vermek,  bir şehri veya bölgeyi diğerinden ayırmamaktır. Kurucu yönetim kurulumuza bakıldığında açıkça iddiamızın gerçekliği görülmektedir. Ülkenin dört bir yanından ve farklı sağlık branşlarından bir araya gelmiş bir yönetim kadrosuna sahibiz. Artık kronikleşmiş olan ve pandemi süreci ile birlikte daha da ağırlaşan sosyo-ekonomik sorunların çözümü için, sağlık ve sosyal hizmet alanındaki tüm sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliği yapmayı temel ilke olarak benimsemiş derneğimiz tüm siyasi, sendikal oluşumlara ve sivil toplum kuruluşlarına eşit mesafededir. Vizyonumuz tüm sağlık çalışanlarının mali ve özlük haklarını korumak, hak kayıplarının önüne geçmek, sosyo ekonomik koşullarını iyileştirmek amacıyla çalışmaktır. Misyonumuz sağlık çalışanlarının sahada yaşadığı sorunları, çözüm önerilerini ve taleplerini ilgili bakanlıklara ve sivil toplum kuruluşlarına iletmek, sağlık çalışanlarının seslerini yazılı, görsel ve sosyal medya araçları vasıtasıyla kamuoyuna ve yetkililere duyurmaktır” dedi.

Son olarak sağlık çalışanlarını derneğine üye olmaları yönünde çağrıda bulunan Adıyaman Sa-Ha-Der başkanları meslektaşlarının kendilerine her zaman ulasabileceklerinide dile getirdiler.

Dernek üyelik için link:

https://www.sahader.org/sa-hader-uyelik/

Editör: Savaş YILDIRIM

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2021-02-14 14:21 tarihinde yayınlandı. 9610 Defa okundu.