AK Parti Kahta Belediye Başkan Aday Adayı Ömer Yılancı Kahta AA temsilcisi ve Kahta Haber imtiyaz sahibi İsmail Kaya’yı ziyaret etti.
Yılancı'dan  Kahta Haber'e Ziyaret

AK Parti  Kahta Belediye  Başkan Aday Adayı  Ömer  Yılancı  Kahta AA  temsilcisi ve Kahta Haber  imtiyaz  sahibi  İsmail Kaya’yı ziyaret etti.

Yılancı,ziyaretinde  basın’ın kendileri için ne kadar önemli olduğunu belirterek,  gazetecilerin kamuoyu adına çalışan emekçiler     olduğunu, hizmetin halka gelme konusunda  bir  köprü  görevi yaparak kutsal bir  görevi  icra  ettiklerini  söyledi.

Kahta Haber’i  açıldığı ilk günden  beri takip ettiğini, bu güne kadar tarafsız  ve  ilkeli bir  habercilik politikası ile  hareket ederek  çalıştıklarını  ve  bu çizgilerinden dolayı Kahta Haber’e  teşekkür ediklerini ifade  etti.

Yılancı  seçim konusunda   yaptığı  açıklamalarda, 2019 Seçimlerine doğru giderken gelenekselleşmiş siyasetin dışında Kahta’da yeni bir pencereden bakıp yeni bir sayfa açarak yeni bir ufukla yollarına devam etmek istediklerini, bu anlamda hedeflerinin  birinci aşamada halka  vaatlerinin  Hak, Hukuk ve Adalet çerçevesi içerisinde bir belediyecilik anlayışıyla hizmet etmek istediklerini kaydederek sözlerini şöyle sürdürdü.

‘’ Biz Vatandaşımızın hakkını, hukukunu korumakla riayet etmekle mükellefiz. Bu bizim boynumuzun borcudur. Bir diğer en önemli nokta adalet. Hizmet anlamında belediye ve vatandaş arasındaki adaleti tesis edeceğiz. Biz belediye başkanı seçildikten sonra siyaseti bitireceğiz. Yani seçim sürecinde yaşanmış bütün şeyleri geride bırakıp oyunun rengi ne olursa olsun adil bir şekilde 76 bin nüfusumuzun tamamının belediye başkanı olarak 7’den 70’e, A’dan Z’ye hiç kimseyi ayırt etmeden, baba oy vermiş vermemiş hesabına düşmeden herkesi eşit mesafede aynı ölçüde kucaklayacağım.  Bir vatandaş belediye girdiğinde onun oyunun rengine düşüncesine bakılmadan hakkı hukuku neyse o belediyede korunacaktır. Bana oy vermedi diye belediyenin herhangi bir biriminde ayrımcılığa maruz kalan bir vatandaşımız olursa başkan olarak ayırımcılığa sebebiyet veren kişi yada kişiler hakkında gerekli işlemleri yapmak boynumun borcudur.’’

Seçim bittikten sonraki ilk işinin  belediye personeliyle bir toplantı düzenleyip bu ilkeleri net bir şekilde paylaşmak olduğunu  ifade eden Yılancı,

‘’Belediyecilik dönemimizde kararlarımız ilgili birimlerle istişare yapılarak alınacak. Örneğin esnaflarla ilgili bir karar alınacak bu mutlaka esnaf odasıyla ve esnaflarla yapılan istişareler sonucunda alınacak. Bir mahalle ile ilgili bir karar alınacağında mahalle eşrafıyla istişare yapılarak kararlar alınacak. Yani bizim anlayışımız “birlikte yönetim “ modelinde olacaktır.

Bizim siyaset anlayışımız düşmanlık değil sevgi üzerine olduğu için mevcut siyasetçiler dahil 76 bin 200 vatandaşımızın hepsiyle canı gönülden muhabbet eder hepsinin evine giderim. Bu anlayışın genele yansımasını içten istiyorum. Ötekileştirmeden diyalog yoluyla her şeyin çözülmesinden yanayım. Belediye başkanlığı nasip olursa “Gönül Belediyeciliğini” esas alarak kutuplaştırma yerine zamanı geldiğinde rakip olduğumuz diğer adayların görüşlerine de başvurarak yolumuza devam etmek istiyorum. Nerede kime ne düşüyorsa siyasi görüşüne bakmaksızın fikrine başvurulacak.’’

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2018-11-07 16:50 tarihinde yayınlandı. 2727 Defa okundu.