Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, Sağlık Bakanlığı’nın onayı ile Adıyaman, iyileşen kovid-19 hastalarından plazma toplayıp, ihtiyaç halinde antikor tedavisi yapabilecek sayılı illerden birisi olduğunu söyledi.
Adıyaman'da Antikor Tedavisi Yapabilecek

Tüm dünyayı etkisi altına alan kovid-19 kapsamında bilim adamları değişik uygulamalar ile hasta olanları iyileştirme metotları seçerken Türkiye'deki bilim adamları ise kovid-19 tedavisi gören ve iyileşen hastalardan plazma İle antikor tedavisi hastaları iyileştirmeyi başardı. 

 AK Parti Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, yaptığı açıkalamda, Sağlık Bakanlığı'nın onayı ile Adıyaman'da, iyileşen kovid-19 hastaların plazma toplayıp, ihtiyaç halinde antikor tedavisi yapılabileceğini ifade etti.

Aydın, "Adıyaman'da iyileşen kovid-19 hastalarından alınan plazma İle antikor tedavisi yapabilecek. Sağlık Bakanlığı’nın onayı ile Adıyaman, iyileşen kovid-19 hastalarımızdan plazma toplayıp, ihtiyaç halinde antikor tedavisi yapabilecek sayılı illerden birisi oldu. Süreci iyi yöneten İl Sağlık Müdürlüğü ile hastane yöneticilerimiz ve tüm sağlık çalışanlarımıza teşekkürler."dedi.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2020-04-17 23:42 tarihinde yayınlandı. 8503 Defa okundu.