Kahta ilçesinde bu güne kadar çalışkan, dürüst, merhamet ve ufku geniş bakışı ile sayısız insanın gönlünde yer edinen Kadın Doğum Doktoru Mehmet Salıcı'nın kaleminden ibret verici bir hayat hikayesi..
Dr. Salıcı kaleminden Berivan ve  Mızgin

''Bu satırları kaleme alıp almamayı çok düşündüm. Berivan öyle sıradan bir insan değil. İyi yürekli, fedakar, anneliğe hangi sıfat verilecekse onu hakkıyla taşıyan bir anne.

 

Dört aylık gebeyken bana gelmişti ve hiç güzel haberler verememiştim. Bebeğin kolları ve bir bacağı yoktu. Üst merkeze, hocalarımıza sevk ettim, bebeği aldırma seçeneği sunuldu ama kabul etmedi, ben doğuracağım hocam dedi.

 

Gebelik takiplerinde bir gün olsun yüzü asılmadı, hep gülümsedi, benim sınavım da bu dedi.

Bebeği doğdu, mucize bebek Mizgin koydu ismini. Bugün yine ziyaretime geldi hediyesiyle, gözlerinin içi gülüyor her zaman, iyi ki doğurmuşum bambaşka bir duygu diyor. Mizgin çok tatlı, şanssız görülebilir ama çok da şanslı, ölesiye seven, sahip çıkan bir annesi var.

 

Kendimi yorgun hissettiğim bir günde Berivan’ı görmek öyle iyi geldi ki. Anneliğin ne kadar kutsal olduğunu bir kez daha hatırlattı. Bu yazıyı yazmak için izin aldığımda tabi ki hocam annelik kadar güzel bir his yok, herkes bilsin ve asla umutsuzluğa kapılmasın dedi.

 

Her birimizin sınavı farklıdır, göğüs germek, yılmamak, savaşmak, tevekkül gerekir bazen.

Berivan bana koca yüreğiyle umut oldu, güç verdi, umarım satırları okuyan sizlere de aldığımız her nefesin her şeye rağmen değerli olduğunu, sevdiklerimize kocaman sarılmak gerektiğini hatırlatır.

Sevgilerimle''

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2022-09-07 23:40 tarihinde yayınlandı. 2874 Defa okundu.