Kahta Devlet Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Abdulkadir Dost, yapılan bir şikayet üzerine ifadesi alınmak üzere gözaltına alınmıştı. Dost ve iki kişi serbest bırakıldı.
Eski Başhekim Dost,  Serbest Bırakıldı

Bir doktorun şikayeti  üzerine gözaltına alınan 2 hekimden bir tanesi 6 yıl Kahta devlet hastanesi başhekimliği yapan Abdulkadir Dost 'tur.   Dost'un göreve geldiği ilk günden beri yaptıklarını tüm Kahta halkı biliyor. 6 Yıllık  görevi müddetince hiçbir maddi ve idari ceza  almadığı yapılan bütün denetimlerde alnının akıyla çıktığı;  bir şikayette hakkında bakanlık müfettişlerince tutulan 1050 sayfalık araştırma raporu ve  ifadelerde hiç bir suç unsuruna rastlanmadığı; raporlar da  sabit olduğu akabinde yine yapılan şikayetlerde ilgili kurumlarca yapılan tüm denetimlerde hiç ama hiçbir cezai işleme gerek duyulmadığı apaçıktır.

A.Kadir dost,  şikayet üzerine göz altına alındıklarını  akabinde savcılık tarafından serbest bırakıldığını  kalan 1 hekim ve bir medikal firmasının yetkilisinin  ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldığı  kamuoyuna  duyurulur.  Her ifadeye  çağrılan asla suçlu değildir.  Abdulkadir Dost'a geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2021-06-03 11:42 tarihinde yayınlandı. 8321 Defa okundu.