Türkiye’de sağlıkta kalite ve performans kapsamında gerçekleştirilen çalışmaların teşvik edilmesi amacıyla Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan kalite dergisinde Kahta Devlet Hastanesinin akademik çalışmasına yer verildi
Kahta Devlet Hastanesi Uluslararası Dergide

Kahta Devlet Hastanesi’nin hasta ve çalışan güvenliği kategorisinde hazırladığı akademik çalışmalardan biri olan “Sağlık Çalışanlarının Güvenlik Raporlama Sistemi Hakkında Bilgi Düzeylerinin Değerlendirilmesi” konularına yönelik hazırladığı akademik çalışma, Sağlıkta Kalite, Akreditasyon ve Çalışan Hakları Dairesi Başkanlığı tarafından hakemli bilimsel bir dergi olarak yayımlanan Sağlıkta Performans ve Kalite Dergisi’nin16. sayısında yayımlandı.

Başarılı çalışmaya ilişkin açıklamada bulunan Kahta Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Abdulkadir Dost, sağlık hizmeti sunumunda hasta güvenliğinin sağlanması ve önlemlerin alınabilmesi için olayların bildirilmesi ve raporlanmasının büyük önem arz ettiğini belirterek, şunları kaydetti:

Sağlık Çalışanlarının Güvenlik Raporlama Sistemi Hakkında Bilgi Düzeylerinin Değerlendirilmesi “adlı çalışmamız yurt içi ve yurt dışından yapılan 4.000 başvuru içerisinde önce kongrede bildiri olarak sunuma alınmış ve ardından, en çok beğenilen 5 yayın içerisinde yer alarak Hakemli bilimsel Dergi olan, Sağlıkta Performans ve Kalite Dergisinin “16.Kongre Özel Sayısı” nda yayınlanmıştır.

Kahta Devlet hastanesinin adının bilimsel çalışmalarda yer alması, hastanemizin kalite yönetim sistemine verdiği önemin bir eseri olarak ortaya çıkmıştır. Çalışma arkadaşlarımızdan Dr. Kenan Ecemiş, Sedat Bayyiğit ve Nilgün Aslan Aydoğan’ı oluşturdukları bu eser ve bilime yaptıkları katkıdan dolayı tebrik eder, başarılı çalışmalarının devamını dilerim.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2020-09-28 10:54 tarihinde yayınlandı. 8192 Defa okundu.