Kahta Devlet Hastanesinde korona virüs tedavisi gören 3 hasta iyileşerek taburcu edilen hastalar eve gitmeden önce bahçede kendi adlarına fidan diktiler.
Kahta Devlet Hastanesinden Örnek Proje

Kahta  Devlet Hastanesinde korona virüs tanısı ile tedavi gören 3 hasta da iyileşerek taburcu edildi. Sağlık  çalışanları  tarafından alkışlarla  gönderilen  hastaları bekleyen  bir  sürpriz  vardı.

Hastane  Başhekimi Op. Dr.  Abdulkadir  Dost, hastane   bahçesinde  yaşam köşesi  verdiği  alana  hastaların  adlarına  fidan  dikerek  mutlu anı  ölümsüzleştirmek  istedi.

Taburcu  olan hastalar Münevver  Açık (60), Ferhat Karaman (26) ve Derya Çelebi (39) bahçede kendi  elleri  ile  adlarına  fidan  dikerek  mutluluklarını  toprakla  birleştirdiler.

Konu  hakkında  konuşan  Başhekim Dost, korona virüs tanısı ile  hastaneye  gelen  hastalarımız  üzüntü  ile  geldiklerini, fakat  giderken  yüzlerinde ki  tebessümü  ölümsüzleştirmek  için onlara  özel, onlar  adına  fidan  dikildiğini  ifade ederek  şunları  kaydetti:

‘’ Kahta  Devlet  Hastanesi  olarak bizde  Covid -19 tedavisi  görerek  iyileşen  hastalarımıza  bir  sürpriz  yapmak istedik. Bahçemizde  onlara  özel bir  alan ayırarak,  onlar  adına  onlarla  beraber  birer  fidan  diktik.  Bu  vesile  ile  hem onların mutluluklarını  ölümsüzleştirdik, hem  de doğaya  katkı  sunduk. Kendi  adına  dikilen  bu fidanların bakımlarını  istedikleri  zaman  gelip  yapabilecekler, artık onların da  burada  bir  dikili  ağacı var. ‘’

Tedavi  olarak  iyileşen  Münevver  Açık (60)burada  çıkarken çok mutlu olduğunu fakat  ilk defa  kendi  adına  bir  fidan dikildiği   daha  çok mutlu olduğunu  ifade  ederek, bu düşüncesinden dolayı  hastanede ki  sağlık  çalışanlarına  ve  tüm personeline  teşekkür  etti.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2020-05-21 15:14 tarihinde yayınlandı. 9378 Defa okundu.