Adıyaman’ın Sincik ve Samsat ilçelerinde gerçekleşen AK Parti İlçe Teşkilatı'nın 7. Olağan Kongrelerinde mevcut başkanla yola devam sonucu çıktı.
AK Parti  Sincik ve Samsat güven  tazeledi

ADIYAMAN (AA)-İSMAİL KAYA-  Adıyaman’ın Sincik ve Samsat  ilçelerinde gerçekleşen  AK Parti İlçe Teşkilatı'nın 7. Olağan Kongrelerinde  mevcut başkanla yola  devam  sonucu  çıktı.

Sincik  Öğretmenevi  toplantı  salonunda gerçekleşen  kongrenin açılış  konuşmasını  mevcut başkan  ve  tek  listede  yine aday olan Fikret Öksüz  yaptı.

Daha  sonra  kürsüye gelen  AK Parti  Adıyaman İl Başkanı  Mehmet Dağtekin, Milletvekilleri  Yakup  Taş, Muhammed  Fatih Toprak, İbrahim Halil Fırat  kısa  konuşmalar yaptıktan sonra   AK parti  Disiplin Kurulu Başkanı  ve  Adıyaman Milletvekili  Ahmet Aydın yaptı.

Aydın, Sincik ilçesinin rekor  oy ile ilk  şampiyon seçilen ilçe  olduğunu, onun için buranın Cumhurbaşkanı Erdoğan için önemli  bir  yer  olduğunu belirterek, gelecek  seçimlerde  yine  rekor  oy beklediklerini kaydetti.

Zaman zaman  sözlerine Kürtçe devam eden Aydın, eskiden  Kürtçe  konuşmanın yasak  olduğunu,  herkesin  tek tip düşünce   ve konuşmaya mahkum edildiğini, şimdi  ise Üniversitelerde   Kürtçe  eğitim verildiğini, TRT 6 kanalı  ile  Kürtçe  yayın yapıldığını, başörtülü  öğrencilerin okullardan atıldığını fakat  AK Parti  hükümeti  ile  diğer  yasakların kalktığı gibi  bu yasağında tarihe  karıştığını  söyledi.

Kongrede  tek liste  ile  aday  olan mevcut  başkan Fikret  Öksüz  tekrar  başkan seçildi.

Samsat  kongresinde  ise  mevcut  Başkan Hasan Erdem   tekrar  ilçe  başkanı  seçildi.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2020-02-24 00:17 tarihinde yayınlandı. 2802 Defa okundu.