AK Parti Kahta Belediye Başkan Adayı Engin Akel, ilçede görev yapan basın mensupları ile toplantı gerçekleştirerek seçim çalışmaları hakkında bilgi verdi.
Akel, Basınla Buluştu

AKEL, GÖNÜL KÖPRÜLERİNİ İNŞAA EDECEĞİZ

AK Parti Belediye Başkan Adayı Engin Akel, Kahta’da çalışan yerel ve ulusal basın mensupları ile bir araya geldi.

Kahta Baraj kenarındaki bir restaurantta düzenlenen basın toplantısına AK Parti Kahta Belediye Başkan Adayı Engin Akel, AK Parti Kahta İlçe Başkanı Bedir Yeni, partinin kadın ve gençlik kolları başkanı ile ilçede çalışan yerel ve ulusal basın mensupları ile bir araya geldi.

AK Parti Kahta Belediye Başkan Adayı Engin Akel, Kahta’yı daha güzel bir hale getirmek için çalıştıklarını belirterek gönül köprülerini kuracaklarını söyledi.

YENİ,“GENEL MERKEZİMİZ KİMİ UYGUN GÖRÜRSE BAŞIMIZIN TACIDIR”

Toplantının açılış konuşmasını yapan AK Parti Kahta İlçe Başkanı Bedir Yeni, “Genel merkezimiz kimi uygun görürse başımızın tacıdır adayımızdır. Sahada hep beraber birlik beraberlik içinde olacağız. Engin Akel Başkanımız, zaten 4 yıl boyunca AK Parti Kahta ilçe başkanlığı yapmış bir kardeşimizdir. Dolayısıyla bu davaya inanan, bu davaya hizmet eden bir kardeşimizdir. Halkımızla, muhtarlarımızla ve ilçe teşkilatımıza yabancı olmayan çok değerli bir dava arkadaşımızdır. Bizler, bu süreçte teşkilat olarak, Kahta halkı olarak,  hepimizin birer Engin Akel olarak, sahada hep beraber birlik ve beraberlik içinde güzel bir çalışma sergilememiz gerekiyor. 31 Martta umuyoruz ki, Kahta’nın zafer bayramı olacak. Davamızın bayramı olacaktır.” Dedi.

AKEL,“KAHTA’NIN BÜTÜN SORUNLARINI BİRİNCİ AĞIZDAN BİLİYORUZ”

AK Parti Kahta Belediye Başkan Adayı Engin Akel, “Bir önceki dönem Gümrük Ve Ticaret Bakanımız Bülent Tüfenkçi Bey tarafından Cumhurbaşkanımızın ve genel merkezimizin onayı doğrultusunda, Kahta belediye başkan adaylığı görevi bana tevdi edildi.

Böylece inşallah önümüzdeki 5 yıl, Kahta’nın belediyecilik anlamında hizmetler alması noktasında belediye başkanlığına talip oldum. Ve böylesine ağır bir yükü de yüklenmiş bulunuyoruz. Ben Kahta’mızda dört yıl boyunca Kahta Ak Parti ilçe Teşkilat başkanı olarak hizmet ettim. Dolayısıyla bizler, Kahta’nın mahalle mahalle, köy köy bütün sorunlarını birinci ağızdan biliyoruz. İlçe Başkanlığı yaptığımız dönemde Sürekli muhtarlarımızla vatandaşlarımızla ve basınımıza birlikteydik. 

İLÇE BAŞKANI BELEDİYE BAŞKANI VE KAYMAKAM İLE GÜÇ BİRLİĞİ

Başkanlık yaptığımız dönemde Kahta tarihinde bir ilk yaşandı. Üç kez İlçe başkanı, belediye başkanı ve kaymakam ile birlikte projelerimizi hazırlayıp Ankara’ya milletvekillerimizin makamına gidip vekillerimizle birlikte bu projelerimizi ilgili bakanlıklara ilettik. Bu birlik beraberliği, bu güzel dayanışmayı aynı şekilde bu süreçte de devam etmek istiyoruz. 

“TEŞKİLAT BELEDİYE VE MİLLETVEKİLİ BOYUTUNDA EN UFAK BİR SORUN YAŞANMASINI İSTEMİYORUZ”

Özellikle teşkilat belediye ve milletvekili boyutunda en ufak bir sorun en ufak bir sıkıntı yaşanmasını istemiyoruz. Tam anlamıyla çalışan uyumlu bir kadro olacağız. Her zaman ilçe teşkilatımızla istişare halinde olacağız. Milletvekillerimizle her zaman kol kola olacağız yan yana yol yürüyeceğiz. Onların bize göstereceği ufuk dairesinde Kahta’ya hizmet edeceğiz. İnanıyorum ki, halkımızla muhtarlarımızla sivil toplum kuruluşlarımızla ve basınımızla beraber Kahta’mıza güzel hizmetler getireceğiz.

“KAVGAYLA GÜRÜLTÜYLE DEDİKODUYLA İŞİMİZ YOKTUR”

Biz bu göreve hizmet için geliyoruz. Bizim kavgayla gürültüyle dedikoduyla işimiz yoktur. Her hizmet siyasetini ön planda tutacağız. Bu anlamda belediye başkanlığımız kurulduğu günden bu yana ebediyete intikal etmiş bütün belediye başkanlarımızı rahmetle anıyorum. Halen sağ olan yaşayan belediye başkanlarımıza da yapmış oldukları hizmetlerden ötürü çok teşekkür ediyorum. 

Bu süreçten sonra da Halen yaşayan belediye başkanlarımızla da istişare halinde olacağız

Birbirinden kıymetli 18 belediye başkan aday adayımız vardı. Onlarla da halen istişare halindeyiz. 

Onlarla beraber Kahta hizmet etmek için o kol kola çalışacağız. Kahta’mız için söyleyecek sözü olan herkesin ayağına gideceğiz. Az konuşup çok dinleyeceğiz. 

“GÖNÜL KÖPRÜLERİNİ İNŞA EDECEĞİZ”

Bizler sadece kaldırım yapmayacağız. Sadece çöp toplamayacağız, yollar yapmayacağız. Evet, bu saydıklarım belediyelerin asli görevleridir. Ama bizler, bununla birlikte gönül köprülerini inşa edeceğiz. Yürekleri feth edeceğiz. İnsanımızın gönlüne, yüreğine girme gayreti içinde olacağız. Fakir fukaramıza gariplerimize sahip çıkacağız. Kadınlarımız için gençlerimiz için engellilerimiz için dezavantajlı gruplar için projeler geliştireceğiz. Ailelerimizle birlikte rahatlıkla gidip gelebileceğimiz millet bahçelerini kuracağız. Sosyal ve kültürel projelere ağırlık vereceğiz. Kahta’mızın acilen altyapısının yeniden düzeltilmesi gerekiyor. Biz büyük düşüneceğiz. Yapacağımız bütün projeleri, 50 yıllık program dahilinde, yani önümüzdeki 50 yılı planlayarak adımlar atacağız. Günü kurtarmanın hesabı içerisinde olmayacağız.” Diye konuştu.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2019-01-17 15:02 tarihinde yayınlandı. 3161 Defa okundu.