İYİ PARTİ Genel Başkanı Meral Akşener, Kahta ilçesini ziyaret ederek, vatandaşın sorunlarını dinledi, Kahta Belediyesini ziyaret etti.
Akşener, Kahta'da vatandaşı dinledi

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Adıyaman’a geldi. Havaalanında İYİ Partililer tarafından coşkuyla karşılanan Akşener, Kâhta’da esnafla bir araya gelip Kahta Belediyesini ziyaret etti.

Adıyaman’ın Kahta ilçesinde esnafın sorun ve sıkıntılarını dinleyen, esnafla sohbet eden Akşener, şu  açıklamada  bulundu:

Şimdi biz kendimize hazreti Ömer’in adaletini şiar edinmiş insanlarız. Siyasi olarak söylemiyorum, kahir ekseriyet böyle. Dolayısıyla yani “Fırat’ın kenarında bir kuzuyu kurt kapsa onun hesabı benden sorulur” diyen bir devlet anlayışın da mensuplarıydık vatan ve millet olarak.Vatandaş ve millet olarak söylüyorum ben bunu siyasi bir mesele değil. Şimdi öyle bir hale geldi ki Türkiye yapanın yanına yani hırsızın yanına kar kaldığı, ahlaksızın yanına kar kaldığı bir dönemde hiçbir savcının harekete geçemediği buna karşılık Sayıştay bir devlet kurumu,devlet kurumuna karayolları genel müdürlüğünün verdiği cevap” yalandır”. Ve burada ciddiyetsiz bir devlet idaresi ve kıpırdamayan savcılar. Şimdi burdan yola çıkarak Türkiye bir hukuk devleti olsaydı, hukukun üstünlüğü geçerli olsaydı, yargı bağımsız olsaydı, hakim bağımsız olsaydı zaten siyasetçinin birşey yapmasına gerek kalmadan bu konuların soruşturulmasına derhal harekete geçerdi.

Biz iktidar olduğumuzda Allah nasip eder de iktidar olduğumuzda, biz yargıyı bağımsız,hakimi bağımsız hukukun üstünlüğünü  temin edeceğiz.Bunu temin ettiğimiz zaman zaten hırsızlık yapan yolsuzluk yapan ahlaksızlık yapan her kim ise yani kaşınızı gözünüzü siyasetçinin oynatmadan ister siyasetçi ister bürokrat ister bir başkası yani yargının harekete geçeceği bir sistemi kuracağız.

Benim Allaha çok şükür 27 yıllık aktif siyasi hayatımda ki çok önemli görevlerde de bulundum, ne bende ne de aile fertlerimden birinin yolsuzluğa dair Allah’ıma bin şükür bir isnatla karşılaşmadım. Yani ben kendisini dürüst bir siyasetçi diye tanımlayan bir insanım,bu benim görevim bakın aslında söylerken utanıyorum ama siyasetçinin yargıya hayır yap ya da evet yapma talimat vermesinin yanlışlığı üzerinde duruyorum. Dolayısıyla yargı bağımsız olmalı ki, hakim bağımsız olmalı ki, hukukun üstünlüğü sağlanmalı ki adalet sağlanmalı ki, siyasetçinin kaşını gözünü oynatmadan görevi gereği kendiliğinden harekete geçebilsin” ifadelerini kullandı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Kahta Belediye Başkanı İbrahim Yusuf Turanlı’yı makamında ziyaret etti. Bazı programları dolayısıyla Adıyaman’a gelen Genel Başkan Meral Akşener, Adıyaman İl ve ilçe başkanları ve partililerle beraber Kahta Belediyesine ziyarette bulundu.

Akşener, Belediye Başkan İbrahim Yusuf Turanlı ve belediye yetkileri karşıladı. Başkan Turanlı ile makamında bir süre görüşen Akşener, Kahta Belediyesinin çalışmalarını yakından takip etkilerini belirterek,"Gayet güzel çalışmalar yaptığınızı duyuyoruz, Birçok zorluğa rağmen çözüm üretmenizden dolayı sizi tebrik ederim''dedi.

Kahta Belediye Başkanı İbrahim Yusuf Turanlı, Ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek “Kahta’nın geleceği için bir çok zorluğa rağmen çalışıyoruz. Birçok zorluğa rağmen hizmet için çözüm üretiyoruz, Merkezi hükümetten hiçbir destek almadan hem hizmetlerimizi sürdürmeye çalışıyoruz hem de belediyenin borçlarını ödüyoruz. İlçemize ve kurumumuza yapmış olduğu ziyaretten dolayı Sn. Meral Akşener’e teşekkür eder, çalışmalarında muvaffakiyetler diler, saygılar sunarım.'' dedi.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2021-10-07 21:06 tarihinde yayınlandı. 3271 Defa okundu.