Kahta Marangozcular Mobilyacılar PVC’ciler Toplu İşyeri Yapı Kooperatifi Başkanı Murat Aktaş, yerel seçimlerde belediye meclis üyeliğine aday adayı olacağını açıkladı.
Aktaş, Belediye Encümenliğine Başvurdu

Kahta Marangozcular Mobilyacılar PVC’ciler Toplu İşyeri Yapı Kooperatifi olağan toplantısı Murat Aktaş başkanlığında gerçekleştirildi. Kooperatif binasında düzenlenen toplantıya yönetim kurulu üyeleri ve site üyeleri katıldı. Toplantıda yeni yönetimin başkanlığı devraldığı günden bu yana gerçekleştirdiği faaliyetler ve ileriye dönük projeler anlatıldı.

Kısa bir süre de olsa başkan seçildikten sonra Kahta Marangozcular Mobilyacılar PVC’ciler Toplu İşyeri Yapı Kooperatifi’nin yönetim kurulu üyelerinin de katkılarıyla şeffaflaştığını ve çehresinin değiştiğini ifade eden Başkan Murat Aktaş, yaptığı konuşmasında; “Yönetimi devraldığımız günden bu yana kooperatifimizin adeta çehresi değişti. Yaptığımız yeni değişiklikler ve ilklerle şeffaflaşan kooperatifimiz kapalı kutu olmaktan çıkıp bütün üyelerimizin gelip hesap sorabilecekleri ve çalışmaları kendi gözleriyle görebilecekleri kurumsal bir görünüme kavuştu. Bugüne kadar kooperatifimiz için yapılan bütün çalışmaları takdir ediyor ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Bundan sonrası için de yapılacak her faaliyeti hep birlikte ve ortak kararlarla yapacağız. Çünkü burası kimsenin tapulu malı değildir. Bu kooperatif hepimizindir. Ne yapacaksak hep birlikte yapmalıyız. Birlikten güç doğar ve böylece güçlü yönetilen bir kooperatif de Allah’ın izniyle hizmet adına her türlü güçlüğün üstesinden gelir” dedi.

Kooperatiflerinin eksikliklerinin giderilmesi için 2019 yerel seçimlerinde bir kooperatif üyesinin AK Parti’den belediye meclis üyeliğine aday gösterilmesi gerektiğine de değinen Başkan Aktaş; “Malumunuz kooperatifimizin bütün çalışmaları belediyenin yardım ve destekleriyle gerçekleşmektedir. Bu bağlamda içimizden birinin belediye meclis üyesi olması demek, kooperatif adına yapılan çalışmaların hızlanması ve yapılması demektir. Ben göreve talibim. Eğer içinizden bu göreve talip olmak isteyen başka birileri varsa hep birlikte oylama yapalım ve ortak bir aday çıkaralım. Şayet kimse biz olmayalım sen bu işi de yaparsın diyorsanız ben kooperatif adına bu göreve de talibim. Şunu da hatırlatmak isterim, bizim amacımız siyaset yapmak değil, bizim amacımız kooperatifimize yapılması gereken çalışmalarda belediyeyle koordineli bir şekilde çalışma yürütüp kooperatifimize en hızlı ve en kaliteli hizmetleri sunmaktır” şeklinde konuştu.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2018-12-01 14:28 tarihinde yayınlandı. 2142 Defa okundu.