Sincik eski Belediye Başkanlarından Hasari Altıntel, Saadet Partisi’nden aday olduğunu açıkladı.
Altıntel,  SP'den Aday Oldu

Sincik eski Belediye Başkanlarından Hasari Altıntel, Saadet Partisi’nden aday olduğunu açıkladı. Daha önce AK parti’den aday adayı olan ancak daha sonra partiden istifa eden Hasari Altıntel, 31 Mart yerel seçimde Saadet Partisi’nden aday olacağını söyledi.

​Altıntel yaptığı açıklamada, “Çok kıymetli Sincik halkı ve kıymetli hemşehrilerim!

​1990'da İlçe statüsüne geçen Sincik’imize ilçe olduğu günden bu yana gücümüz nispetinde hep hizmet etmeye gayret ettim.

​Tabi bu süre zarfında bazen iktidar, bazen muhalefet partilerinde aldığımız tüm yetkilerin tek maksadı vardı. O da evimiz - yuvamız olan bu ilçeye bir şeyler kazandırmaktı.

​ İlçemizin mamur olması için harcanan bu çabanın yanında çok önemli olduğuna inandığım bir nokta daha vardı ki; o da temelde tamamı akraba olan, bu büyük ailenin birlik ve beraberliğini sağlayabilmekti. İlçemiz için muhafaza edilmesi gereken çok kıymetli bir değer olduğuna inandığım bu beraberliğin de hep emekçisi oldum.

​Daha önce geçirdiğimiz seçimlerde dahil olmak üzere bu beraberliği bir arada tutabilmek için katkı sağlayacak her türlü fedakarlığı yaptığımıza değerli Sincik halkı da bilhassa şahittir.

​Önümüzdeki seçimlerde bir bütünlük oluşturma çabamızı bölge milletvekillerimizin yanı sıra ilçenin kanaat önderleri ile de paylaştık. Ancak tüm çabalarımızın neticesiz kalması tarafımızca yapılabilecek başka bir şeye de mahal bırakmamıştır.

​Uzun yıllardır aynı çatı altında siyaset yaptığımız Millet Vekillerimize herhangi bir kırgınlık taşımıyor olmakla beraber, genelde her dönem ilçemizde büyük bir teveccüh gören ve kurucusu da olduğum Ak Parti de dahil olmak üzere diğer tüm siyasi parti ve oluşumlara karşı da bir tavır içinde değiliz.​​Ancak tüm siyaset geçmişimizde olduğu gibi bu günde bize düşen halkımızın iradesini omuzlarımızda taşımak ve rabbimin nasip edeceği netice ile inşallah iradelerini taçlandırmak için gayret etmektir

​ Bu gün geldiğimiz noktada bize gönül veren tüm dost akraba ve seçmenimizle yaptığımız istişareler neticesinde Saadet Partisinden aday olmak kararı çıkmıştır.

​Mart 2019 da yapılacak Mahalli İdareler Seçimlerinde merhum ERBAKAN Hocamızın yadigarı olan Saadet Partisi'nden ilan ettiğimiz adaylığımızı değerli Sincik Halkı ile paylaşmanın haklı sevincini yaşıyoruz.

​Bu güne kadar bizleri her türlü platformda destekleyen bütün hemşerilerime ve bizlere heyecan katan genç kardeşlerime içten teşekkür ederim

​Doğruluğu şiar edinmiş tüm hemşehrilerimi, saygıdeğer büyüklerimizi, bilhassa temiz nesiller yetiştiren kadın kardeşlerimi, geleceğin teminatı olan sevgili gençleri, yeniden berrak bir sayfa yazacağımız bu seçimlerde, desteklerini bekliyor, nihayetinde halkımızın tercih ve talepleri istikametinde netice bulacak olan seçimlerin başta ilçemiz olmak üzere bizler ve gönüldaşlarımız içinde hayırlara vesile olmasını dilerim”

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2019-01-30 11:31 tarihinde yayınlandı. 1674 Defa okundu.