AK Parti Adıyaman Milletvekili ve AK Parti Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Ahmet Aydın, diğer Milletvekilleri ile yaptıkları çalışma ve mücadele sonunda üç bakanlıktan Adıyaman'a 38 Milyon ödenek aktarıldığı müjdesini verdi.
Aydın: Adıyaman'a 38 Milyon ödenek Aktarıldı

Aydın konu hakkında yaptığı yazılı  açıklamada:

''Sanayi Bakanlığı,

Mermer İhtisas OSB ile Kahta OSB kamulaştırma için gerekli olan ödeneğin tamamı çıkarıldı. Daha önce 21 milyon TL çıkartmıştık. Kalan 17 Milyon 300 bin TL ile birlikte Toplamda 38 milyon 300 bin lira ödenek aktarıldı. Böylece Mermer İhtisas OSB faaliyete geçecek. Tümden dolan Kahta OSB’nin ikinci kısmı da faaliyete geçerek bekleyen yatırımcılar için yeni parseller üretilecek. 

Yine 6. Bölge teşvikleri ile yatırım talep sayısında ciddi artışları karşılamak içim Merkez OSB ile Besni ve Gölbaşı OSB’lerin ihtiyaçlarını istişare ettik. Gerekli destekleri talep ettik. Böylece Adıyaman’ı aynı zamanda bir sanayi üssü haline getireceğiz. 

Adıyaman Tarım Mükemmeliyet Merkezi ile ilgili sunum yaparak, bu heyecan verici önemli projeye destek sözü aldık.

Adıyaman Belediyemizin projelerine destek sözü aldık .

Kosgep,GAP ve Kalkınma Ajansları’nın desteklerinden daha çok istifade etmek için proje çalışmalarını arttıracağız. 

Kültür Turizm Bakanı;

Tarihi Ören yerlerimizin tanıtımı ve turizm kapasitesinin arttırılması, Müze, Perre Antik Kenti’nin kamulaştırma ve kazı çalışmaları ile ilgili istişarelerde bulunarak, destek sözü aldık.

Tarım ve Orman Bakanı;

Baraj, içme ve kullanma suyu ile tüm sulama projelerini değerlendirdik. Projelerimizin geldikleri aşama ile sürecin hızlandırılması için yapacaklarımızı istişare ettik. Ödenek konusunda gerekli desteklerin sağlanarak sürecin hızlandırması kararı alındı.

Tüm kırsal kalkınma projelerimize ve Orman Genel Müdürlüğü tarafından ağaçlandırma ile diğer destekleri aldık. 

Tarım ve Orman hizmet binaları ile ihtiyaç duyulan birimlerin iyileştirilmeleri ve Tarım Kampüsü için yeni bir çalışma başlatıldı.''

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2020-12-23 14:19 tarihinde yayınlandı. 2420 Defa okundu.