TBMM Milli Savunma Komisyon Başkanı ve AK Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, Sincik ilçesinde yaptığı konuşmada, savunma sanayi başta olmak üzere bir çok alanda Türkiye’nin küresel bir güç haline geldiğini söyledi.
Aydın: Dünya Türkiye’nin ne kadar güçlü olduğunu gördü

Aydın Sincik ilçesi öğretmen evi konferans salonunda muhtar ve halk ile yaptığı toplantıda, Türkiye’nin her gün büyüyen bir ülke haline geldiğini dün açılışını yaptıkları 1915 Çanakkale Köprüsünün bunun bir örneği olduğunu söyledi.

Aydın açıklamasında, Sayın Cumhurbaşkanımızın kararlı ve dirayetli duruşu ile yapılamayan denilenleri bir bir gerçekleştirdikleri ifade etti.

Aydın konuşmasını şöyle sürdürdü:

‘’ 1915 Çanakkale Köprüsü açılışından hemen sonra Adıyaman’a Nissibi Köprüsüne gelmek istedim. Çanakkale de yaşadığımız bu heyecanı inanın bizler altı yıl önce faaliyete giren Nissibi Köprüsü ile yaşadık. O günkü şartlarda Türkiye’nin üçüncü büyük asma köprüsü gerdanlığı Fırat nehri üzerinde Kahta ile Siverek arasında yapıldı. Adıyaman’ın ve Diyarbakır’ın ikinci bir bağlantısı gerçekleşmiş oldu. Bu eser ile Adıyaman çıkmaz sokak ve kör nokta olmaktan çıktı. İşte AK Parti bu. Biz hizmet ve eser siyaseti yapıyoruz.’’

Ayakları üzerinde duran, kimseye bağlı olmayan, savunma sanayi başta olmak üzere her alanda tam bağımsız ülke olmaya yolunda emin adımlar ile yürüyen ve gerçekten küresel bir aktör olan bir ülkeden Türkiye’den bahsettiklerini kaydeden Aydın, bu ülkenin menfaatleri, çıkarları, memleketin talepleri neyi gerektiriyor o şekilde yollarına devam edeceklerini, İnsani vicdani dış politika ile hedeflerine emin adımlar ile yürüdüklerini belirtti.

Antalya’da Diplomasi Forum’unda ve gittiğimiz her yerde Türkiye’nin ne kadar güçlü bir ülke olduğunu gururla gördüklerini belirten Aydın, son yaşanan Rusya Ukrayna savaşında Türkiye’nin ne kadar kilit bir noktada olduğunu, bütün dünya gördüğünü, Rusya ve Ukrayna ile bir arada görüşen, aracı olan tek ülkenin Türkiye olduğunun altını çizdi.

Aydın, daha sonra ilçe merkezinde esnaf ziyareti gerçekleştirdi.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2022-03-19 18:18 tarihinde yayınlandı. 1128 Defa okundu.