AK Parti Adıyaman Milletvekili ve AK Parti Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Ahmet Aydın, gündeme ilişkin açıklamaları Kahta Haber'e yaptı.
Aydın, Kahta Haber'e Konuştu

AK  Parti  Adıyaman Milletvekili ve  AK  Parti  Merkez  Disiplin Kurulu  Başkanı  Ahmet  Aydın, HDP’nin almış  olduğu  yürüyüş  kararına  tepki göstererek, adalet  sokakta  değil, TBMM çatısı  altında aranacağını, terör    örgütü PKK’nın   bir  kaç  gün önce  düzenlediği  terör  saldırısında  tekrar  gerçek yüzünü  gösterdiğini  söyledi.

Aydın, Kahta  ilçesinde  yapımı  devam eden  spor  kompleksi inşaat  alanı  ziyaret ederek çalışmaları  yerinde  inceledi.  Aydın burada  AA  muhabirine  yaptığı  açıklamada, terör    örgütü PKK’nın   dört  işçiyi  şehit ederek  dokuz  çocuğu  yetim bıraktığını ifade  ederek şunları  söyledi.

‘’Bizler  milletimize, memleketimize  hizmet için buradayız, ama  sözüm ona  özellikle  bölgedeki  Kürt kardeşlerim için bir  şeyler  yaptığını  iddia  eden, onları  istismar  eden, en çok Kürt  kardeşlerimize  zülüm eden, baskı uygulayan PKK  terör  örgütü, ve  onun siyasi  destekleyicileri  ise  yıkım için  çalışıyor. En son dört  işçi kardeşimizi  şehit  ettiler,   dokuz  evlat  yetim kaldı.  Eğer  bu HDP demokrasi ve  barış  adına samimi  ise  önce bu masunlar için yürüyüş  düzenlesin. Önce Aybüke  öğretmenler, Necmettin öğretmenler için teröre  karşı bir  yürüyüş yapsın. Biz  o  zaman  onlara  inanabiliriz.  Elinde  silah ile  asla  demokrasi  hiçbir  zaman bağdaşmaz. Ya  demokrasiden yana  olacaksın, yada  terörden yana. Ya  silah diyeceksiniz, ya  siyaset  diyeceksiniz. Hem siyaset  hem  silahların gölgesinde  bu iş olmaz.  Dolayısıyla  PKK  terör  örgütü  ile  aralarına  mesafe koyarak, onları  lanetleyerek,  gerçek anlamda  halkın sorununa çare  arıyorlarsa  sokakta  değil meclis  çatısı  altında  bu yapılmalı.  Onların asla ve asla  samimiyetleri  yok, tamamen  çabaları  terör  örgütünü  meşrulaştırma  uğrunadır. İki tane  terör  örgütü  oldukları  mahkeme  kararı ile  sabit  olan milletvekilin milletvekillikleri  düşürüldü, buna  mahkeme  karar  verdi, yargı  karar  verdi.TBMM’de  bu okununca  milletvekillikleri  düştü,  kim olursa  olsun terör  örgütü ile  hareket  ediyorsa  tabi ki  ceza  ne ise  uygulanır. Bunu  bahane ederek öyle  sokakta adalet  arayışına kimse  çıkmasın, kimseyi de  inandıramaz. Zira   bu  bölgede   bu halka  en büyük zulmü  uygulayan  PKK  terör  örgütün kendisidir, ve  bu  anlamda  HDP’nin terör  örgütüyle  arasına mesafe  koyması mecburidir. ‘’ 

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2020-06-19 22:53 tarihinde yayınlandı. 4567 Defa okundu.