AK Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, Adıyaman-Kahta arasındaki hızlı tren projesinin sondajın başladığı şantiye alanında incelemede bulundu.
Aydın, Tren Yolu Projesini  Yerinde  İnceledi

AK Parti Adıyaman Milletvekili ve AK Parti Disiplin Kurulu Başkanı Ahmet Aydın ve beraberindeki AK Parti Adıyaman Merkez İlçe Başkanı Mustafa Alkayış, Gölbaşı-Adıyaman-Kahta arasındaki hızlı tren projesinin sondajın başladığı şantiye alanında incelemede bulundu.

Hızlı tren projesinin sondajın başladığı şantiye alanında incelemede bulunan AK Parti Adıyaman Milletvekili ve AK Parti Disiplin Kurulu Başkanı Ahmet Aydın,"Çok büyük maliyet ve zaman gerektiren Hızlı Tren Projesinin sondaj çalışmasının 2021 yılında bitirilmesinin hedeflendiğini dile getirdi.

"Bölgeyi cazibe merkezi haline getirecek projelerden biri olacak"

Aydın, hızlı tren projesinin sondaj çalışmalarını yerinde incelediklerini belirterek, şunları ifade etti:

"Şuan Yenigüven köyünde 2 tane sondaj makinası harıl harıl çalışıyor. İnşallah yakın zamanda 3. makinada gelecek ve çalışmalar daha da hızlanacak. Etüp proje ilerlemesinde yüzde 40 gerçekleşme var. 93 kilometrede çalışma yapılacak. Konvensiyonel olarak hem yük treni hem yolcu treni planlanıyor. Besni ilçesi Terbizek köyü civarında istasyon, Adıyaman OSB'de bir istasyon olacak ve tren Kahta'ya kadar gidecek. Ciddi bir maliyet gerektiren bir projede çok sayıda köprü, viyadük ve tünel var. 5 bin 500 metreye yakın viyadük köprü görünüyor. Proje bugünden yarına bitmez, uzun sürecek ama Adıyaman'ı ciddi noktalara taşıyacak, bölgenin cazibe merkezine getirecek önemli projelerden birisidir. Birilerinin hayallerine sığdıramayacakları pek çok projeyi gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Hayal edemeyenlerin hayallerine bu projeyi soktuk ama olmaz dediler. Bu projeye bir yerden başlandı. Projede emeği geçen başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere her kese teşekkür ediyorum."

 

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2020-10-09 22:13 tarihinde yayınlandı. 3763 Defa okundu.