AK Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, Recep içme suyu projesi 80 km uzunluğunda çelik boru ana isale hattı ​ çalışmalarının 14 Ekimde yapılacağı müjdesini verdi.
Aydın'dan  170 Köye  Müjde

Aydın yaptığı yazılı  açıklamada:

170 Mahalle, Belde, Köy Ve Mezranın İhtiyacını Karşılayacak Olan Recep İçme Suyu inşaat yapım işi ihalesi 14 EKİM 2020 tarihinde yapılacaktır.

 

 

İl ve ilçelerimizde içme,kullanma ve sulama suyu projelerinin yapımı için çalışmalarımız durmaksızın devam ediyor. Bu manada üzerinde yoğun gayret sarf ettiğimiz Recep İçme Suyu projesi 136 milyon keşif bedeli ile 2019 yılı yatırım programına alınmıştı. 

Takiplerimizle birlikte,ihale onayı da alınarak 14 EKİM tarihinde inşaat işi ihalesi yapılarak yapımına başlanacaktır. 

Recep içme suyu projesi ile Samsat, Kâhta, Sincik, Çelikhan ilçelerimize bağlı toplam 170 mahalle, belde, köy ve mezra gibi yerleşim birimlerimizin içme, kullanma ve endüstri suyu ihtiyacı karşılanacaktır.

Yılda 4,26 hm³ içme suyu verilecek olup, kaynak su Çelikhan ilçemiz Recep köyündeki Değirmen 1 ve Değirmen 2 kaynaklarından temin edilecektir.

Ana isale hattı proje çalışmaları tamamlanma aşamasında olup, proje kapsamında 1 adet kaptaj yapısı, 80 km uzunluğunda çelik boru ana isale hattı ​bulunmaktadır. Ana isale hattından mevcut ve Adıyaman İl Özel İdaresi tarafından yapılacak yeni hatlara bağlantılar yapılarak içme suyu kapsamdaki yerleşim birimlerine iletilecektir.

Bu önemli yatırımın ilimize kazandırılması noktasında bizden desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN olmak üzere, Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Bekir PAKDEMİRLİ, Milletvekilli arkadaşlarımız,Teşkilatlarımız,DSİ ile Valilik İl Özel İdaresi Yetkilileri ve emeği geçen herkese teşekkür eder, hayırlara vesile olmasını temenni ederim.

Ahmet AYDIN

Adıyaman Milletvekili

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2020-08-25 12:57 tarihinde yayınlandı. 4738 Defa okundu.