AK Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, Kahta Ziraat Odasını ziyaret ederek Başkan Turanlı ve çiftçiler ile görüştü.
Aydın'dan Ziraat Odasına Ziyaret

Ziyarette  açılış konuşmasını  yapan  Kahta Ziraat Odası Başkanı Fatin Rüştü Zorlu Turanlı yaptı. Başkan Turanlı çiftçiler girdilerinin çok yüksek  olduğunu, her gün yükselen gübre  fiyatlarının çiftçileri çok zor  durumda bıraktığını, pamuk üreticilerinin elektrik ücretini ödemekte  çok zorlandıklarını, ayrıca  tarım kredi kooperatifine ve bankalara  olan borçları ödemekte  çok zorlandıklarını, teşvik ödemelerin bademde  olduğu gibi  bir  çok  alanda  olması gerektiğini  söyledi.

AK Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın ve beraberindekiler  önce Başkan Turanlı ve  daha  sonra  çiftçilerin  sorunlarını dinledi. Bir çok tabulaştırma  ve tarım kredileri için yetkilileri arayarak  sorunlarını  iletti.

Yönetim kurulu üyeleri  ve çiftçilerin  sorunlarını  çözmek için elinden gelen her şeyi yapacaklarını, bu ülkenin lokomotifinin üreticiler  olduğunu  ve  onları  çok önemsediklerini  söyledi.  

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2021-09-22 14:05 tarihinde yayınlandı. 2660 Defa okundu.