Adıyaman Milletvekili ve AK Parti Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Ahmet Aydın yeni yıl dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Aydın'ın Yeni Yıl Mesajı

Vakit öyle hızlı akıyor ki… Bir miladi yılı daha geride bırakıyoruz. 2018 ülkemizde ve dünyada acı ve tatlı olaylarla gelip geçti. Herhalde insanlık tarihi boyunca da hep böyle olmuştur. Vaktin karşısında beşer olarak aciziz. Bu devran döndüğü müddetçe, zaman bizden çok şey alıp götürecektir ve fakat bize çok şey de ikram edecek, kazandıracaktır. Yaşadığımız anların içerisine iyilikler, güzellikler ekersek, hayır ve hasenatımızı artırırsak, ülkemiz ve milletimizin istiklali ve istikbali için canhıraş gayretler gösterirsek, bizler zamanın kazananlarından oluruz.

Ülkemiz dünyanın en güzel coğrafyasında yerleşmiş. Dört mevsimi de aynı yıl içerisinde, bazen aynı ay içerisinde yaşadığımız coğrafi konum, diğer dünya milletlerinin Türkiye’ye yönelik iştahlarını kabartıyor. Yüzyıllar önce topraklarını kanla yoğurarak vatan yaptığımız ülkemizden, bizi söküp atmak için türlü desiselere başvuruyorlar. Bugüne kadar hamdolsun bu oyunları; Allah’ın izni, milletimizin basireti, yöneticilerimizin feraseti ile akamete uğradı. Bizler Millet-i İbrahim olarak el ele verdiğimiz müddetçe, şeytani hiçbir oyun, plan ve ihanet hareketi, bağrımızda kendisine yer bulamayacak ve maşeri vicdanın sinesi toplu vurduğu müddetçe; istiklal şairimiz Mehmet Akif’in ifadesiyle ‘Onu top sindiremeyecek’ tir.

Dünya’da denge unsuru olmuş ve kurduğu medeniyetle batıya örnek olmuş Osmanlı Devleti’nin tarih sahnesinden çekilmesiyle, parçalanan İslam dünyasında maalesef acı ve gözyaşı hiç eksik olmamıştır. Yine Mehmet Akif’in ifadesiyle canavarlıklarını sözde medeniyet kılıfı ile örtmeye ve saklamaya çalışan batılı milletler, kurdukları sömürge düzenleriyle, mazlum milletlerin üzerinde oluşturdukları hegemonik yapıyla kendilerine gelecek aramaktadırlar.

Ortadoğu’ya demokrasi getirmeye çalışan sözde medeniyetler, milyonlarca insanın ölümüne neden oldukları gibi, milyonlarca insanın da yurtlarından yuvalarından uzaklaştırılmasına neden olmuşlar ve bölgede acıyı ve gözyaşını adeta kronik hale getirmişlerdir.

Öyle ki bu haksız düzene karşı çıkan tek diri ülke, tarihi ve oluşturduğu medeniyet havzası ile Türkiye’dir. Türkiye’yi de parçalayıp bölerlerse akılları sıra haksız sömürü düzenlerinin önünde engel kaymayacaktır. Bizim medeniyet değerlerimiz; yaşatmak, ayakta tutmak üzerine bir gelecek kurgusu inşa ederken, sözde batılı medeniyetler yıkmak ve öldürmekte gelecek aramaktadırlar.

Onun için son kale olarak gördükleri Türkiye üzerinde akbabalar gibi hızla dönmeye başladılar. Ancak şunu bilmiyorlar ki, artık ortada yenilmeye hazır bir lokma bulunmamaktadır. Savunma sanayisini yüzde 65’ler oranında millileştirmiş; kendi tankını, gemisini, helikopterini, insansız hava aracını, füzesini, silahını, mermisini yapan bir Türkiye vardır karşılarında. Ve Türkiye bu haliyle dünyada ve bölgesinde oyun kuran, karar veren, politika üreten bir ülke konuma yükselmiştir.

Ülkemiz bu duruma özellikle son 16 yılda gerçekleştirdiği, kalkınma hamleleriyle ulaşmıştır. Milletimizin kurduğu ve bugüne kadar desteklediği AK Partimiz, bundan sonra da milletimizle beraber sürdürdüğü yolculuğuna ‘Önce Millet, Önce Memleket’ diyerek devam edecektir inşallah.

İşte böyle bir dünya ve Türkiye atmosferinde 2018 yılını tarihe devrediyoruz. Allah (CC) birliğimizi, dirliğimizi, düzenimizi bozmak isteyenlere fırsat vermesin. Yeni miladi yılın ülkemiz, milletimiz ve insanlık için hayırlı olmasını Rabbimizden niyaz ediyor, tüm Adıyamanlı hemşehrilerime sağlık, sıhhat ve huzur dolu günler ve yıllar temenni ediyorum.

Saygılarımla

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2018-12-31 12:11 tarihinde yayınlandı. 1321 Defa okundu.