Kahta Belediye Başkanı İbrahim Yusuf Turanlı'nın hac vazifesini yerine getirmek için Arabistan'a gitmesinden sonra Kahta'da kavga başladı.
Başkan Gitti, Kavga Başladı

İlk  tartışma paylaşımını   Kahta Belediye  Başkanı  avukatlarından  Abdulkadir  Bozkurt yaptı. 

Abdulkadir Bozkurt

15 saat · 

Seçilmiş bir Belediye Başkanına tahammülünüz olmazsa bile bırakın o insan kendi ekibiyle yapmak istediği hizmetleri yapsın. Ak Parti meclis üyelerinin yapması gereken o insanı seçildiğinden ötürü tebrik etmek ve ondan hizmet beklemektir. Yoksa o insan ben Kahta Spora 300,000,00 TL. destek verecem diyor, çoğunluk sizde olduğu için yok biz bol kepçeden 500.00,00 TL. nakdi yardım yapılsın derseniz bu tamamen siyasi bir şovdur.

Abdulkadir Bozkurt
15 saat · 

Ey AK Partili belediye meclis üyeleri, Kahta ilçemizin sokak ve caddelerinin çukurlarını doldurmak mı sizin için önemli yoksa Kahta Spora verilecek 300 bin veya 500 bin TL.lik para mı önemli sizler için... 01.08.2019 tarihli meclis toplantısının ana gündemi sizler için bu meseleydi. Her biriniz ayrı ayrı konuştunuz. Çok mu önemliydi. Merak ediyorum.

Bu  paylaşımlara  cevap  ise  AK Parti  Kahta  Meclis  üyelerinden Sırrı Öztürk'ten  geldi.

‎Sırrı Öztürk‎ - 

Bugün Kahta belediyemizin avukatı Abdulkadir Bozkurt Facebook hesabından Akparti grubu hakkında haddini aşan açıklamalarda bulundu.

Avukat bey! Başkana tahammülsüz olduğumuz ve hayırlı olsun demediğimizi söylüyor. Oysa ki ilk meclis toplantımızdan önce Akparti meclis üyeleri olarak başkana hayırlı olsun ziyaretinde bulunmuştuk. Bu ziyarette Kahta'mızı yönetme ve daha yaşanılabilir bir seviyeye çıkarma konusunda kendilerine sonuna kadar destek vereceğimizi açıkladık.

Avukat bey! Akparti grubuna başkanın yapacağı icraatlere engel olmayın demişsiniz. Size soruyoruz, bugüne kadar belediyemizin Kahta'mıza yapacağı hangi hizmete engel olduk? Bizler bugüne kadar meclis toplantısında başkanın Kahta'mız için faydalı olacağına inandığımız bütün önerilerine evet dedik. Ama siz, bizim meclis olarak Kahta halkının bize verdiği yetkiyi kullanmamamızı istiyorsunuz. Bir hukukçunun halkın iradesine saygı göstermeyen böyle bir açıklama yapmasını talihsizlik olarak görüyoruz.

Ayrıca;Belediyelerin futbol kulüplerine herhangi bir yardımda bulunmaları için belediye meclisinin başkana bu konuda yetki vermesi gerekiyor.

Kahtamızın yıllardır özlem duyduğu 3. Lige çıkmaya bu kadar yakın olduğumuz bugünlerde, Kahta 02 futbol kulübü yöneticileri belediyemizden destek talebinde bulunmuşlar.

Bu desteğin gerçekleşmesi için belediye meclis toplantısından önce futbol kulübümüzün yöneticileri, 3. Lige çıkmak için 3 milyon TL lik bir bütçe gerektiğini, belediyenin de en az 500 bin TL destek olunması konusunda Akparti grubumuza talepte bulundular.

Meclis toplantısında başkan tarafından Kahta 02 futbol kulübümüze 300 bin TL lik bir destek için Meclisten onay istendi.

Bizler ise Akparti grubu olarak futbol kulübümüzün isteği olan 500 bin TL ye kadar destek olunabilmesi için başkana yetki verilmesi gerektiği önerisinde bulunduk.Bu önerimiz belediye meclisinden oy birliği ile geçti.

Yani 500 bin TL lik desteğe saadet Partili belediye meclis üyesi arkadaşlarımızın tamamı ve başkan da evet dedi. .Kaldı ki biz meclis olarak başkana bütçe imkanları dahilinde 500 bin TL ye kadar destek yetkisi verdik. Başkan 500 bin TL ye kadar ne kadar isterse yardımda bulunabilir.

Meclis toplantısında hazır bulunan belediyemizin ücretli avukatı Abdulkadir Bozkurt bütün bu yaşananlara şahit oldu. Buna rağmen sanki bu karar sadece Akparti grubumuz tarafından alınmış gibi bir açıklamada bulunmuş.Böyle bir duruma şahit olmasına rağmen bu olayı anlayamamış, belediyenin nasıl çalıştığını bilmediğini öğrendiğimiz, meclisin görev ve yetkileri konusunda bilgi sahibi olmayan bir avukatın belediyemiz tarafından çalıştırılıyor olması Kahta'mıza yakışmadı.

Avukat bey haddinizi bilin!Öncelikle Belediye meclisinin nasıl çalıştığını öğrenin! Ortada hukuksuz bir durum varsa da gerekli mercilere başvurularınızı yapın.Sosyal medya hesaplarından şovmenlik yapıp buradan siyasi bir rant elde etmeye çalışmayın.Kirli ellerinizi Kahta 02 Spor kulübümüzün üzerinden çekin. Çünkü Kahta 02 Spor bütün Kahtalıların takımıdır. Siyasi çıkarlara alet edilemez.

KAHTA 02 SPORA 3.LİG YOLUNDA BAŞARILAR DİLERİZ.Akparti Grubu

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2019-08-05 10:42 tarihinde yayınlandı. 4268 Defa okundu.