AK Parti Kahta İlçe Teşkilat Başkanı Bedir Yeni, Gençlik - Kadın Kolları Başkanı ve Yönetim Kurulu üyeleri düzenlediği hasftalık olağan toplantısında CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç'a tepki gösterdi.
Başkan Yeni'den CHP'li Özkoç'a Tepki

AK Parti  Kahta  İlçe Teşkilat Başkanı  Bedir  Yeni tarafından  yapılan açıklama:

“CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) çatısı altında burada tekrar etmeyi zul addettiğimiz sözlerle ülkemizin birliğini, bütünlüğünü ve beraberliğini temsil eden Cumhurbaşkanımız, Başkomutanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik hakaretler savurmuştur.

Milletimizin yüreği şehitlerimizin, gazilerimizin acısıyla yanarken CHP Grup Başkan vekili Engin Özkoç TBMM çatısı altında, ülkemizin birliğini, bütünlüğünü ve beraberliğini temsil eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik hakaretler savurmuştur. Bu hakaret sadece Cumhurbaşkanımıza değil, aynı zamanda temsil ettiği makama yapılmıştır. Milletin temsil edildiği makama yapılmıştır. Bu tür kin ve nefret dolu tavırlardan uzak durmalıyız. Bunun milletteki karşılığı bellidir. Bu millet bu ve benzeri söylemleri unutmadı, unutmayacaktır.

Vatan haini, Türkiye'nin kiminle problemi varsa, o ülkenin kucağına koşanlardır, yurt dışında Türkiye aleyhine lobi yapanlardır, PKK'nın siyasi uzantılarıyla ortaklık yapanlardır, 17- 25 Aralık darbe girişimi sonrası FETÖ ile iş birliği yapanlardır ve darbe şakşakçılarıdır. Engin Özkoç'un Cumhurbaşkanımıza yönelik bu sözlerini misliyle kendisine iade ediyoruz ve kendisini derhal istifaya davet ediyoruz.

5 grup başkan vekili, 290 milletvekili ve tüm AK Parti grubu olarak bu ahlaksız sözleri söyleyen CHP Grup Başkan vekiline karşı yasal haklarımızı sonuna kadar kullanacağız ve hukuk düzeni içerisinde kendisinden mutlaka hesap soracağız.”

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2020-03-06 16:54 tarihinde yayınlandı. 4507 Defa okundu.