Kahta Belediye meclis ilk toplantısında AK Partili meclis üyelerinin çoğunlukta olması nedeniyle bütün daimi üyeler, başkan vekillikleri ve katip üyeler muhalefetten seçildi.
Belediye Meclisi AK Partide

AK Parti Kahta ilçe Teşkilatı düzenlediği basın toplantısında bu gün yapılan meclis toplantısında yapılan seçimler ve bundan sonra mecliste yapacakları çalışmalar anlatıldı. AK Parti Kahta ilçe başkanı Bedir Yeni başkanlığında yapılan toplantıda AK Parti meclis üyesi Sırrı Öztürk, meclisin yapılan seçim sonuçları ile ilgili basına bilgi verdi.  31 Mart yerel seçimlerinde Saadet Partisinden belediye başkanlığına İbrahim Yusuf Turanlı seçildi.

Seçimde belediyenin 25  meclis üyesinden 10’nunu SP, 15’i ni ise AK Parti alınca meclis çoğunluğu AK Partide kaldı. Başkan Turanlı bu gün öğleden sonra meclisi toplantıya çağırdı. Meclisin gündeminde daimi encümenler, katip üyelikler ve meclis başkan vekilliği seçimi vardı. Belediye binasına giden AK Partili meclis üyeleri SP’li başkan Yusuf Turanlı tarafından karşılandı.

Belediyenin 25 meclis üyesinin salonda hazır olduğu tespit edildikten sonra başkan Turanlı bir açılış konuşması yaptı. Daha sonra gündem maddelerine geçildi. İlk madde daimi encümen seçimiydi. Kapalı oylamada AK Partili Abdulkadir Aydın ve Enver Dinçer sayısal üstünlükle daimi encümen seçildi. İkinci maddeye geçildi.

Bu maddede katip üyelerin seçimi yer aldı. Yapılan kapalı zarf usulü seçimde AK Partili Bünyamin Balcı ve Ömer Armağan, sayısal çoğunlukla katip üyeliklerine seçildi. 3.ve son maddeye geçildi. Bu maddeye göre meclis başkan vekilliği seçimi yapıldı. Yapılan seçim sonucunda yine AK Partili Ramazan Çakmak ve Halit Kaya meclis başkan vekilliğine seçildi.

Sırrı Öztürk bundan sonraki oturumlarda ilçemiz için yararlı bütün çalışmalara olumlu yönde oy kullanacaklarını belirtti. Başkan Bedir Yeni, toplantıya katılan meclis üyeleri ve basın mensuplarına teşekkür ederek “Biz kendimizi hizmete adamışız ”diyerek toplantıya son verdi.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2019-04-15 23:41 tarihinde yayınlandı. 3730 Defa okundu.