Kahta Belediye Başkanı İbrahim Yusuf Turanlı Kahta Belediyesinde Ramazan Bayramı dolayısıyla bayramlaşma töreni düzenlendi.
Belediyede Bayramlaşma Töreni

Düzenlenen bayramlaşma törenine Kahta Belediye Başkanı İbrahim Yusuf Turanlı, belediye personelleri ve vatandaşlar katıldı.

Belediye Başkanı İbrahim Yusuf Turanlı, bayramlaşmaya katılan herkesin Ramazan Bayramı’nı kutladı.

Vatandaşlarla tek tek tokalaşarak bayramlarını tebrik eden Başkan Turanlı, bayramların bir aile aidiyeti ruhu ile yapılması gerektiğine dikkat çekerek, bayramların bütün kırgınlık ve dargınlıkların telafi edildiği önemli günler olduğunu hatırlattı.

Başkan Turanlı, "Kahta’mız, hala toplumsal değerlerin yaşandığı örnek bir ilçemiz. Buradaki bayramlaşma, bu kalabalık, işte bu değerlerin sürdüğünün en güzel kanıtıdır. Zaten bayramlar dayanışmanın, sevginin, saygının ve hoşgörünün yüceldiği, insanların kaynaştığı en güzel birlikte olma vesilesidir. Temennim odur ki,  bu birliğin ve kaynaşmanın daim olmasıdır. 

Bu anlamda şehitlerimizi de rahmetle anıyoruz. Ülkemizin sınır boylarında terörle savaşarak canını ortaya tüm Mehmetçiklerimize buradan selam gönderiyoruz. Allah onların yardımcısı olsun. Tüm insanlığın bayramını kutluyorum" diye konuştu.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2019-06-07 00:00 tarihinde yayınlandı. 1336 Defa okundu.