Şağlık cammiasının genç, dinamik, hazırladığı sayısız proje ile halka hizmet etmeyi şiar edinen Berat Şahin, CHP’den Adıyaman milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı.
Berat Şahin Chp Milletvekili A. Adayı Oldu

Şahin hayata  geçirmek istediği  projelerin bir kısmını  Kahta Haber  ile  paylaşşarak kamuoyuna duyurdu.

Adıyaman'a ve Türkiye'ye sözlerimiz var,
1) Sınavlarda mülakat olmayacak, hak eden kazanacak.
2) KHK yetkisi cumhurbaşkanından alınacak.
3) Yolsuzluk ile elde edilen bütün varlıklar, devlete iadesi sağlanacak.
4) Suriyelilerin geri gönderilmesi sağlanacak.
5) Yabancıya ev al TC vatandaşı ol uygulamasına son verilecek.
6) KPSS sınavlarından başvuru ücreti alınmayacak.
7) Basın mensupları, yazarlar/çizerler rahat bir nefes alacak.
8)Türk Hemşireler Birliği kurulacak.
Peki kimdir Berat Şahin?
Bu sorunun cevabını kendi kaleminden cevaplıyor.
Aslen Narinceliyim. Kahtada lise eğitimini, Eskisehir'de üniversiteyi okudum. Halk sağlığı üzerine yüksek lisans eğitimim devam ediyor. 14 yıldır hastanelerde sağlık hizmeti veriyoruz. Öncelikle hepimiz için güzel bir seçim ortamı olması dileğiyle başlayalım. Adıyamanda görev yapan yaklaşık 6 bin sağlık çalışanının büyük çoğunluğu benim ilkelerimi ve dürüstlüğümü yakınen bilmektedir. Geniş bir ailemiz var ve sevilen bir aile yapımız olmasına rağmen aile tarafına değinmek istemiyorum çünkü ben kendim neysem oyumdur. Kişinin ailesine bakarak yorum yapılmasına karşıyım. Benim düşüncelerim, söylemlerim bu memlekete faydalı mı değil mi bunlara bakılmasını istiyorum aslında.
Neden CHP?
Cumhuriyet Halk Partisi'nin özellikle son yıllarda attığı adımlar üzerine dikkatleri üzerine çekmiştir. Demokrasiden yana çalışmalarından dolayı Cumhuriyet Halk Partisi ile görüş birliği yaşamaktayım.
Neden Siyaset?
Adıyaman özelinde ülke genelinde yaklaşık son 10 yıl ekonomi, yaşam standartları vb alanlarda gerileme yaşanmaktadır. Bu süreçte merkezi otorite yetersiz kalmaktadır. Yaşam standartlarının gelişmesi için iş sahaları açılmalıdır. Her evde neredeyse 1 yada 2 kişi üniversite mezunu olmasına rağmen iş bulamamaktadır. Gençler gelecekten umutsuz olduğundan kendi geleceklerinin önünü görebilmek icin bu seçimlerde çok güzel bir değişim için adım atacaklar. Ekonomide yaşanan krizleri herkes görmektedir. Sözün Özü? (Sihirli değnek)
Buradan sözü uzatmadan kısa bir özet ile sözlerimi bitirmiş olayım. Mevcut hükumet yaşadığımız sorunları çözmeye gayreti, gücü (sihirli değneği) varsa eğer neden seçimi bekliyor, neden seçime 45 gün kalmış şimdi harekete geçmiyor, neden ülke 45 gün daha sorunlarla yaşatılıyor. Bu sözümü objektif bir şekilde okuyan herkes ne denek istediğimi çok iyi anlayacaktır.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2023-03-30 19:58 tarihinde yayınlandı. 1292 Defa okundu.