AK Parti Adıyaman Milletvekili ve Disiplin Kurulu Başkanı Ahmet Aydın, hayal bile edilemeyen Büyükçay Sulama projesinin yatırım programına alındığının müjdesini verdi.
Büyükçay Yatırım Programına Alındı

AK Parti  Adıyaman Milletvekili  ve Disiplin Kurulu Başkanı  Ahmet Aydın,konu hakkında  şu yazılı  açıklamada bulundu:

BÜYÜKÇAY BARAJI VE SULAMASI  815 MİLYON TL PROJE TUTARI İLE 2020 YILI YATIRIM PROGRAMINA ALINMIŞ BULUNMAKTADIR.

 

Adıyaman ve ilçelerimize yatırım noktasında, her alanda olduğu gibi takiplerimiz ve çalışmalarımız aralıksız devam etmektedir. Neticeye varan her hususta, Adıyaman'ımız için atılacak olan her bir adımda olanca gayretimizle çalışmaya devam ediyoruz.

İlimizin öncelikleri arasında yer alan ve büyük önem verdiğimiz sulama çalışmaları ve yatırımlarında da hükümetimiz tarafından her geçen gün somut adımlar atılmaya devam edilmektedir. 

Bu bağlamda ilimizin dev projelerinden ve çok büyük oranda araziyi cazibeyle sulayacak olan Büyükçay Baraj ve Sulama ünitelerinin proje yapımları takiplerimiz neticesinde tamamlanmıştı.  Proje, 12 Şubat 2020 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak 2020 yılı yatırım programına 815 Milyon TL bedelle alınmış bulunmaktadır. 

Büyükçay Barajı ve HES Projesi ile 97 990 dekar zirai arazinin cazibeli olarak sulanması ve yılda 84 milyon kilowatt-saat enerji üretilmesi hedeflenmektedir.

Bu önemli yatırımla birlikte Adıyaman'ımız ve ilçelerimizde sulama manasında tek karış toprak kalmayana kadar çalışmalarımız önceden olduğu gibi her daim devam edecektir.

Her manada ilimiz ihtiyaçlarının giderilmesi ve bu yatırımların kazandırılması noktasında bizden desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN olmak üzere, Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Bekir PAKDEMİRLİ, milletvekilli arkadaşlarımız, DSİ Genel Müdürümüz ve ekibiyle emeği geçen herkese şükranlarımı sunarım. Yatırım programına alınan Büyükçay Barajı ve Sulaması ile HES Projesi’nin şimdiden ilimize ve hemşerilerimize hayırlara vesile olmasını temenni ederim

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2020-02-15 23:35 tarihinde yayınlandı. 3100 Defa okundu.