Adıyaman Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zeki Dişkaya, Adıyaman AK Parti Milletvekili Ahmet Aydın’ı TBMM’deki makamında ziyaret etti.
Dişkaya'dan Aydın'a  Ziyaret

Adıyaman Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zeki Dişkaya, Adıyaman AK Parti Milletvekili Ahmet Aydın’ı TBMM’deki makamında ziyaret etti.

Ziyarette yaptığı açıklamada Milletvekili Aydın, ziyaretten duyduğu memnuiyeti dile getirerek, şu ifadelere yer verdi;  özellikle turizm alanında Adıyaman’ın hak ettiği yere gelmesi lazım. Bu bağlamda, 28 Ağustos’ta yapılacak olan maliyeti yaklaşık 100 milyon TL olan Adıyaman Panorama ve Arkeoloji Müzesi’nin ile kazandırılması ayrıca gelen turistlerin şehir merkezinde tutulabilmesi için tuz han’ın ihalesi yapıldı. Burada yapılacak olan düzenlemeler ile ilimize gelen turistlerin uğrak merkezi olacak.

İPA projesi kapsamında 10 milyon Euro’luk 9 tarihi ören yerinin restorasyonu düzenlemesi ve turizme kazandırılması için proje imzalandı. Kabul edildi. Tüm bunların bitirilmesi halinde ilimizde truzimdeki canlanma ve sıçrama gözle görülecektir.

Tarım alanı ilgili ise, Anasol-m hükümeti zamanında uluslararası alanda imzalanan tütün ile ilgili yasaklama veya düzenlemenin sıkıntılarını yaşıyoruz ve bunu milletimizin lehine düzenlemeye çalışıyoruz. Bu bağlamda ilk adım olarak, insanlarımızın kendi tütünlerini tarlalarına ekebilmesi ve satabilmesi ile ilgili ilk düzenlemelerin yasal hale getirildi. Akabinde tütün işlenmesi sırasında büyük maliyetler getiren (teknolojik) makineler sözcüğünü yasadan çıkardık. Normal yatırım ile satış ve pazarlama yapılabilirin önünü açtık. Geriye kalan diğer düzenlemeler ile ilgili tarım bakanlığına bağlanan tütün kurulu başkanını ziyaret ettim. Toplantı yaptık. Kendileri ekicimizin lehine bir düzenleme raporu hazırlıyorlar. Diğer Milletvekillerimizin gelmesi ile konuyu hep beraber ele alıp, yasal hale getirilebilmesi için gerekli adımları atacağız.

Aydın ayrıca Adıyaman’a il halk kütüphanesini yıkılarak, daha modern bir şekilde yapılacağının da müjdesini verdi.

Başkan Dişkaya ise, Adıyaman için her kapıyı zorlayan cumhurbaşkanlığına vekalet etme şerefini ilimize kazandıran tüm küçük güdük düşüncelere rağmen yine de Adıyaman diyen ilime ne yapabilirim diye koşuşturan mütevazı insan Ahmet Aydın beyi ziyaret ederek, çalışmalarıyla ilgili Sayın Aydın’ın durmadan uğraştığını görmekte mutlu olduğumu ve bu bağlamda da kendilerine teşekkür ettiğini belirti.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2018-08-05 10:57 tarihinde yayınlandı. 1900 Defa okundu.