Doç. Dr. Ramazan İlyas Öner, Miletvekili r aday adaylığı için AK Parti Genel Merkezine başvuruda bulundu.
Doc.Dr. İlyas Öner Başvuruda Bulundu

Kıymetli Hemşehrilerim, Değerli Dostlar,
Doğduğum, büyüdüğüm, ekmeğini yediğim ve her anında elimi taşın altına koymaktan hiç çekinmeyerek hizmet etmeye çalıştığım Adıyaman’daki görevimden 14 Mayıs 2023 tarihinde gerçekleşecek milletvekilliği seçimlerinde Ak Parti’den aday adayı olabilmek adına istifa etmiş bulunmaktayım. Adıyaman ve Adıyamanlılara hizmetin başka bir adresi olan bu kulvarda sizlere daha büyük ve önemli hizmetler sunabilmek, Sayın Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ın “Yeni Türkiye Yüzyılı” hedefine entegre olarak çağın yeniliklerini yakalayabilmek adına çevremdeki dostların da tavsiyesi ile bu kararı almış bulunmaktayım.
Yüzyılın felaketi olarak adlandırılan ve dünyada eşi benzeri görülmemiş, etkisi on bir şehre yansımış deprem felaketi sonrası en büyük acıyı ve can kayıplarını yaşayan hemşerilerimizin neredeyse tamamının ocağına ateş düşmüştür. Bu yürek yakan günlerde çok sayıda çocuk yetim kalmış; binlerce can gözyaşları arasında toprağa verilmiştir. Depremin yaşandığı gün il dışında olmama rağmen ilk günün sabahı zor şartlarda Adıyaman’a gelerek hastanede yaralıların yaralarını sarmaya ve imkanlarım dahilinde yardımcı olmaya çalıştım. Bu vesileyle bir kez daha hayatını kaybedenlere yüce Allah’tan rahmet, yakınlarına sabırlar; yaralılarımıza ise acil şifalar diliyorum.
Yaşadığımız deprem felaketinin yaralarını, bıraktığı maddi-manevi kayıpları kısa sürede iyileştirmek, güçlü ve deneyimli kadrolarla mümkün olacaktır. Yeniden güçlü, mutlu ve umutlu bir Adıyaman için Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN önderliğinde; kültürüne bağlı, kendine özgü mimarisiyle yeniden inşa edilecek şehrimizin eskisinden daha güzel olabilmesi için her türlü gayreti ve azmi ortaya koyacağımdan emin olabilirsiniz. Hep birlikte tıpkı geçmişte olduğu gibi kardeşçe omuz omuza verip tüm yaralarımızı birlikte sarabiliriz. Bu kudret ezelden beri bizim kültürümüzde, ahlak yapımızda ve DNA’larımızda var. Damarlarımızdaki asil kan aktığı müddetçe mezhep, siyasi… vb. bir ayrım gözetmeksizin, önceki idarecilik ve çalışma yaşamımda olduğu gibi, çalışacağımdan kimsenin şüphesi olmasın. Başhekimlik yaptığım dönemlerde, öncesinde ve sonrasında ortaya koyduğum çalışma ve iletişimim, taraflı tarafsız birçok STK, kurum ve kuruluşlar tarafından Plaket, Şilt ve Takdirname ile ödüllendirilmiş, bu başarılar basın camiasında da geniş yer bulmuştur. Hâsılı, dün ve bugün olduğu gibi yarın da gönüller yaparak azimli ve ilkeli çalışmalarımıza devam edeceğiz.
İnançları, örf ve adetleri, anlayış ve davranışları ile kimliğini oluşturan refah içerisinde mutlu yaşayış biçimini baz alarak şehrimiz için gerekli tüm adımları atacağız. Yer altı ve yer üstü zenginlikleri, verimli tarım arazileri, kültür ve turizm değerleri ile sanayisi yeniden güçlenmiş, ayağa kalkmış Adıyaman için inşa, ihya ve imarı sağlamak en büyük amacımız olacaktır.
Daha güzel ve yaşanabilir bir Adıyaman için çıktığımız bu kutlu yolda destek ve dualarınıza talip olduğumuzu belirterek saygı ve selamlarımı iletirim.Ramazan İlyas Öner Kimdir ?

1976 yılında Kâhta’da doğdu. İlkokulu Kâhta’da okuyan Öner, orta ve lise eğitimini ise Kâhta İmam Hatip Lisesinde tamamladı ve buradan birincilikle mezun oldu.

2000 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesinden mezun olan Öner, 2005 yılında İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezinde İç Hastalıkları dalında uzmanlık eğitimini tamamladı.

2006 yılında Adıyaman’ın Kâhta ilçesinde Devlet Hastanesi Başhekimliği ve Kâhta İlçe Sağlık Grup Başkanlığı görevlerine atanan Öner, Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumunun kurulmasıyla birlikte Kâhta Devlet Hastanesi Yöneticisi ve Başhekimi olarak görev yaptı.

2015 yılında 9 yıl boyunca sürdürdüğü hastane başhekimliği görevinden ayrılarak 25. Dönem milletvekilliği aday adaylığı için istifa etti. Aynı yıl, Adıyaman Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Ana Bilim Dalı’nda öğretim üyesi olarak çalışmaya başladı ve hala bu görevini sürdürmektedir.

Ramazan İlyas Öner, halen tıp fakültesinde İç Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı olarak çalışmaya devam etmektedir ve yakın zamanda profesör ünvanını alacak olan bir akademisyendir. İngilizce (orta), Arapça (orta) ve Kürtçe bilmektedir. Evli olan Öner, iki çocuk babasıdır.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2023-03-16 14:36 tarihinde yayınlandı. 953 Defa okundu.