Ak Parti Adıyaman Milletvekili ve Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Ahmet Aydın, Gerger yolu ile ilgili sorunların bittiğini ve çalışmalara kaldığı yerden devam edileceğini söyledi.
Gerger yolundaki engeller kalktı

Ak Parti Adıyaman Milletvekili ve Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Ahmet Aydın,

" Bilindiği gibi Gerger yolu ödeneği çıkmış ihale süreci tamamlanmış önemli bir projemizdir. 2021 yılı başlarında çalışmaların başlanmış olması gerekiyordu. Ancak bu gibi büyük projelerin hukuki süreçlerini de belirtmem gerekiyor. Bu yol ile ilgili müthiş bir engelleme ile karşı karşıyayız. 

Görülmemiş bir şekilde ihaleye itiraz söz konusudur. Bu itirazların belli süreçleri vardır. o süreç bitmeden başka bir itiraz yapılıyordu.  Dolayısı ile bu sürecin uzamasına neden oldu. Geldiğimiz zaman itibarıyla hukuki sürecin son aşamasındayız.. Bundan sonra itirazlar olmayacak. Kısa bir zaman diliminde çalışmalar başlayacaktır. 2 gün önce Belediye başkanımız Erkan Aksoy ile Ankara'da verimli görüşmeler yaptık. 

Gerger'in sadece yol sorunu değil, Alt yapı üst yapı ve diğer sorunları çözme konusunda verimli bir çalışmamız oldu. Çok yakında Gerger'de müthiş gelişmeler olacaktır. Gergerlilerin yıllardır beklediği hizmeti vereceğiz.. Biliyorum psikolojik olarak Gerger yolu bu anlamda çok önemlidir ancak yol kadar önemli olan alt yapı ve diğer önemli hizmetleri de beraberinde ilçemize yaşatacağız. Bu işlerin akabinde Gerger ilçemizi Doğalgaz ile buluşturacağız".. Dedi..  

Gerger HABER

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2021-05-30 11:30 tarihinde yayınlandı. 1901 Defa okundu.