Gerger ve Kahta ilçelerini ziyaret eden HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu “Türkiye’de insan hakları sorunu olduğunu söyledi.
HDP Milletvekili Gergerlioğlu Kahta'da

Gergerlioğlu, Kahta  ilçe  merkezinde  esnaf ziyareti  yaptıktan sonra   Kahta HDP  ilçe  teşkilatı  binasında  partililere şöyle seslendi: “ İnsan haklarının ihlal edildiği her alana koştuk. Türkiye’de ve dünyanın her tarafında halkımıza hizmet etmeye çalışıyoruz. İşçi sağlığı ve iş güvenliği, insan sağlığı alanında önemli çalışmalar yaptık. Kürt meselesi, din, siyaset, mezhep gözetmeksizin tüm halkımıza, halklarımıza hizmet etmeye çalışıyoruz. ve vicdan özgürlüğü konusunda çalışmalar yaptık. Aynı zamanda TBMM insan hakları inceleme komisyonu üyesiyim. Bu konuda önemli çalışmalarımız var. İnsan hakları Türkiye’de en çok ihlal edilen bir alan. Çok can yakan, vicdan sızlatan ihlallere karşı  bir milletvekili olarak mücadele veriyoruz. Ceza evlerini geziyoruz. Mülteci merkezlerini geziyoruz. Düşünce özgürlüğü olmadığı için yüzbinlerce insan şimdi cezaevlerinde”  dedi.
Medyadan da şikayetçi olan Gergerlioğlu, “ Medya bizi görmemeye, göstermemeye çalışıyor. Sesimizi her tarafa duyurmaya çalışıyoruz. Mağdurların müracaatları ve bazen bizzat ziyaret ederek onların milletvekili, sesi olmaya çalışıyoruz.Gerger yolu virajlı ve bozuk. Bunu sosyal medyada dile getirdim. Buralar en eski insanların yaşadığı yerlerdir. Buraların neresini kazsanız tarihi bir iz çıkar. Mezopotamya toprağı insanların en eski yaşadığı topraklardır. Medeniyetin beşiğidir. Ama şu anlar hiç hakkettiği yerde değil. Türkiye’nin madden en geri bırakılmış yeridir. Kalkınmada en geri bırakılmış yeri. Belki bilerek belki bilmeyerek geri bırakılmış. Bölge halkı bunu hiç hak etmiyor Biz de parti olarak bu konuda gayret sarf ediyoruz. Bölgemizde işsizliğin çok olduğunu biliyoruz. Gençlerimizin işsiz olduğunu biliyoruz. Bu da insanlarımızı göçe zorluyor. Asimilasyona neden oluyor. kalkındırmalıyız. Köyümüzü, ilçemizi, ilimizi kalkındırmalıyız. Bu işi HDP tek başına yapıyor. Ama an geliyor ki bu mücadelede karşımıza iktidarın güçleri çıkıyor. Sorunları dile getiren bir partiye karşı yok etme ve caydırma politikası sürdürüyorlar fakat başaramayacaklar. Onlar bir gün anlayacaklar. Gençlerimiz hayatlarını kaybediyor. Analar kan ağlıyor. Dedelerimiz atalarımız bu topraklarda çok şeyler inşa etmiş. Daha dün buralara gelmiş buralarda bir şeyler yapmış insanlar değiliz. Barışı çok hak eden bir toplumuz. Dayatma ile bu işi yapmaya çalışıyorlar. Kürt meselesini bitirmek için Kürtleri bitirmeleri lazım. Onu da yapamayacakları için demek ki kendi Kürt meselesini kendi anlayışlarıyla çözemeyecekler” ifadelerini kullandı. 

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2020-01-16 00:23 tarihinde yayınlandı. 1708 Defa okundu.