HDP Şanlıurfa Milletvekili Nusrettin Maçin ve beraberindeki heyet Kahta ilçe teşkilatına ziyarette bulunarak gündemde olan tütün sorununu ele aldı.
HDP Milletvekili Nusrettin Maçin Kahta'da

HDP Şanlıurfa Milletvekili Nusrettin Maçin, Kahta DDP ilçe  teşkilatını ziyaret etti. Burada  teşkilat ve partiler ile bir araya gelen Maçin, Adıyaman başta olmak  üzere  bölgesel bir  sorun haline gelen tütün konusunda  açıklamalarda bulundu.

Tütünün bu bölgenin temel kaynağı olduğunu, yasaklandıktan bu yana  bölge halkının  ırgat  olarak ekmek parası için yollara  düştüğünü, bu sorunun kökten halledilerek tamamen serbest  olması için bir an önce gerekli  adımların atılmasını istedi.

Son günlerde  tütün eylemlerine katılan vatandaşların gözaltına alındığını, yol kapatma eyleminde  bulunan araçlara  ceza  kesildiğini, bu gibi  eylemlerin toplumu daha çok üzeceğini, ekmek davası için mücadele  eden bu halka ceza vermenin doğru olmadığını, yapılan bu hatadan  bir an önce dönülmesi gerektiğini  savundu.

HDP Şanlıurfa Milletvekili Nusrettin Maçin ve ilçe  teşkilatı  daha  sonra  ilçe  merkezinde  çeşitli  ziyaretler  gerçekleştirdikten sonra  vatandaşlar ile bir araya gelmek için çarşı esnafını  ziyaret etti. 

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2021-07-11 13:12 tarihinde yayınlandı. 2829 Defa okundu.