DEVA Partisi'nin 90 kişilik kurucuları arasında, eski Milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat'ın kızı Münevver Helün Fırat'tan eleştirilere açıklama geldi.
Helün Fırat'tan Açıklama

Ali Babacan'ın genel başkanlığını yaptığı DEVA Partisi'nin 90 kişilik kurucuları arasında, eski Milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat'ın kızı Münevver Helün Fırat kendisi  hakkında yapılan açıklamalara  sosyal paylaşım hesabından açıklama yaptı. 

Aynen aktarıyoruz..

Değerli dostlar ve arkadaşlar,gördüğüm kadarı ile özgür ve yetişkin bir birey olarak seçmiş olduğum siyasi tercihimin bazı arkadaşlar ve yaşça büyüğüm kişiler tarafından hoş karşılanmadığı, kuşku ve tedirginlik yarattığını görmekteyim. Kuşkusuz bu hakkınızdır.Bu kuşku ve tedirginliklerinizi dile getirirken benim 45 yaşında, kendince mütevazi bir eğitim ve entellektül birikim sahibi bir kişi olduğumu unutmadan; atama, ceddime, babama ve anama saygıda kusur etmemiş, etmeyecek ve daha da önemlisi ettirmeyecek bir kişi olduğumu göz önünde bulundurmanızı rica ediyorum.Bu sebeble, siyasi seçim ve eylemleri eleştirirken öncellikle yakın zamanda kaybettiğimiz, yeri dolmaz kaybımız babamıYorumlarınızın dışında tutarak yalnız bana yönelik konuşmanızı rica ediyorum. Kendisine sonsuz saygı duyuyor, kızı olmaktan iftihar ediyor, sonsuz istirahatinde kendisini hayatını geçirdiği siyasi tartışmalardan azade tutmak istiyorum.Son söz olarak, siyasi partiler insandan teşekkül kurumlardır. Sizi var edemez, izin vermezseniz sizi yok da edemezler. Vicdanı ve aklı hür, değerleri çok net yoğrulmuş bir evlat, bir yurttaş ve kimlik sahibi olarak “ Âynesi iştir kişinin lafa bakılmaz” diyerek sözlerime son vermek istiyorum.Gösterdiğiniz ve göstereceğiniz hoşgörü için şimdiden teşekkür eder. Saygılar sunarım.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2020-04-02 10:52 tarihinde yayınlandı. 6386 Defa okundu.