HÜDA PAR'ın 4. Olağan Büyük Kongresi'nde yeni genel başkan seçilen Zekeriya Yapıcıoğlu, iki yıl önce vefat eden eski genel başkan yardımcısı Mehmet Yavuz’un kabrini ziyaret etmek için Kahta ilçesine geldi.
HÜDA PAR Genel Başkanı Yapıcıoğlu Kahta’da

HÜDA PAR genel başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, eski genel başkan İshak Sağlam, İl Başkanı Mustafa Yetiş ve Kahta  teşkilatı ile beraber  yeni mahalle mezarlığında bulunan eski genel başkan yardımcısı  Mehmet Yavuz’un kabrini ziyaret ederek dua  etti.

Burada kısa  bir  konuşma yapan başkan Yapıcıoğlu, buraya vefa  borçlarını  ödemek için geldiklerin, eski genel başkan yardımcısı  Mehmet Yavuz’un davası uğruna çok cefalar çektiğini, çizgisinden  hiçbir zaman taviz vermediğini,  herkese  örnek olacak bir  yaşamı olduğunu,  onu tanıyan insanların hala ona dua ettiklerini söyledi.

Başkan Yapıcıoğlu mezarlık çıkışında Kahta Haber muhabirine kongre  hakkında ve Türkiye Cumhuriyeti ile Filistin Devleti Hükümeti arasında yapılan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanarak resmi gazetede  yayınlanan anlaşma hakkında açıklamada bulundu.

Yapıcıoğlu, parti olarak  daha önce böyle bir anlaşma için çağrıda bulunduklarını belirterek şunları söyledi:

‘’ Biz sayın Cumhurbaşkanımıza bir çağrıda bulunmuştuk. Filistin bağımsız bir devlet olarak tanıyor ise o zaman onunla askeri, diplomatik, ticari ilişkileri geliştirmek ve bazı  anlaşmalar yapmak yönünde bir çağrımız vardı. Çağrımızdan bir  gün sonra daha önce hazırlanan güvenlik işbirliği anlaşmasını onayladı. Sevindirici bir gelişme inşallah bunun devamı gelir. Oradaki Filistinli kardeşlerimizin  belki en fazla ihtiyaç hissettiği destek böyle siyasi ve Filistin devletinin  oluşumunu tamamlayacak bu tür anlaşmalardır.  İnşallah bunun akabinde bir askeri ve ekonomi anlaşmalar gelir. Bu tür  fiili yardımlar ile oradaki kardeşlerimiz  gerçekten bağımsız bir Filistin devleti başkenti Kudüs ile sağlam temeller üzerine yükseldiğini göreceğiz inşallah. ‘’

Başkan Yapıcıoğlu ve beraberindekilerin daha sonra Diyarbakır’a geçecekleri  öğrenildi.

 

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2021-06-03 23:29 tarihinde yayınlandı. 3363 Defa okundu.