Ankara Adıyamanlılar Derneği Başkanı Hüseyin Duran AK Parti Adıyaman Miletvekili Aday Adaylığı başvurusunu genel merkezde yaptı.
Hüseyin Duran Başvuruda Bulundu

KAMUOYUNA! SAYGILARIMLA...

 

TİGEM Teftiş Kurulu Başkanlığı ve Adıyamanlılar Vakfı Ankara Şube Başkanlığı görevlerimden bugün itibariyle istifa ediyorum. Bu karar bir son değil; aziz milletimize hizmet yolunda yeni bir  başlangıç demek.

6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli depremlerden en fazla etkilenen illerden biri,  malum olduğu üzere gözbebeğimiz Adıyaman olmuştur. Şehir merkezimizde yaklaşık 2 bin bina yıkıldı. Başta Gölbaşı olmak üzere ilçelerimizde ve neredeyse tüm köylerimizde ciddi bir yıkımla karşı karşıya kaldık. Binlerce canımızı toprağa verdik, yaralılarımız oldu. Vefat eden kardeşlerimize Allah’tan rahmet; ailelerine, akrabalarına, sevenlerine sabır ve yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Bunun yanı sıra malını mülkünü kaybeden, evleri yıkılan binlerce kardeşimiz var. Onlara da geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, sabırlar diliyorum .

Yaramız büyük ve taze. Kaybettiğimiz canlarımızı geri getiremeyiz. Ancak birlik ve beraberlik içinde, kardeşçe ve omuz omuza yaralarımızı birlikte sarabiliriz ve sarmalıyız. Bu hususta herkes sorumluluk alarak elini taşın altına koymalıdır. Bu minvalde Cumhurbaşkanımız ve AK Parti Genel Başkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde adeta seferberlik ruhuyla depremin yaralarının sarılması ve olası afetlere yönelik etkin önleyici tedbirlerin alınması inşa edeceğimiz Türkiye Yüzyılının en başat meselesidir. Bunlarla beraber Sn. Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde ülkemiz  şimdiye kadar elde etmiş olduğu kazanımları muhafaza ederek daha büyük başarıları elde edecek güç ve kudrettedir.

Ruhumuzun demlendiği baba-ana ocağımız, çocuklarımızın kadim yuvası ve bölgemizin bereketli ovası Adıyamanımızın  bölge halkının sosyolojisi, geleneği-göreneği esas alınarak ve ihtiyaçlarını maksimum düzeyde karşılayacak şekilde yeniden ihya, inşa ve imarına katkı sağlamak en büyük amacımızdır. Ayrıca nice bedeller ve uzun mücadeleler sonucu elde ettiğimiz kazanımlarımızın korunmasına hizmet etmeyi sahsım adına her şeyin ötesinde Adıyamanımıza bir vefa, ülkemize bir borç biliyorum.

Yaralıyız. Acılarımız ortak. Yaralarımızı elden geldiğince sarmayı, acılarımıza merhem olmayı; inşa edilecek yuvalarımıza bir harç atmayı; sanayi tesislerimizi tarım arazilerimizi yeniden üretir kılmayı ve her şeyden önemlisi gönüller yapmayı amaçlayan bir kardeşiniz olarak desteğinize talibim. Niyetimiz hayr, akıbetimiz hayr inşallah! Gayret bizden tevfik Allah'tan!

 

Hüseyin Duran

AK Parti Adıyaman Milletvekili Aday Adayı

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2023-03-16 13:35 tarihinde yayınlandı. 880 Defa okundu.