Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın ve beraberindeki heyetle sahil yolu boyunca yapılacak ağaçlandırma çalışmaları kapsamında ilk fidanları toprakla buluşturdu.
Kahta Sahil Yoluna Kavuşuyor

AK Parti Genel Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Ahmet Aydın  hafta sonu programı kapsamında AK Parti Adıyaman Milletvekili İbrahim Halil Fırat, Adıyaman Valisi Aykut Pekmez, ile birlikte Kahta ilçesinde devam eden yatırımları yerinde inceledi.

Kahta ilçesine gelen Adıyaman Milletvekilleri Ahmet Aydın, İbrahim Halil Fırat ve Adıyaman Valisi Aykut Pekmez'i Kahta Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya, Belediye Başkanı Abdurrahman Toprak, AK Parti Kahta İlçe Başkanı Bedir Yeni, AK Parti Kahta Kadın Kolları Başkanı Ebru Güler ve Kahta halkı karşıladı.

 Aydın, beraberindeki heyetle Atatürk Barajının Kahta sahil şeridine yapılması planlanan 7 kilometre uzunluğundaki sahil yolu projesini inceleyerek, devam eden çalışmalar hakkında Kahta Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya'da bilgi aldı. Sahil yolu boyunca yapılacak ağaçlandırma çalışmaları kapsamında ilk fidanlarını diktiler.

 Buradaki programın ardından Aydın ve beraberindekiler, Kahta Belediyesi ve Kahta Kaymakamlığı tarafından yapımı bitirilen ve önümüzdeki günlerde hizmete sunulacak olan Kahta Şire Pazarını inceledi.

Şire Pazarından sonra yapılacak olan Halil İbrahim Mesire alanında incelemelerde bulundular.

Yapılacak olan Halil İbrahim Mesire alanı projesinin Kahta'ya hayat ve nefes verecek bir proje olduğunu belirten AK Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, "Güzel bir projeyle bu alana değer katarak, burayı değiştirip dönüştürerek Kahta'ya kazandırmış olacağız. Tüm sosyal donatılara sahip olacak bu projeyi 6 ay içerisinde bitirerek Kahta halkının hizmetine sunmuş olacağız. Az önce 7 kilometre uzunluğundaki sahil yolu projemizi de gezdik, bu proje bölgenin cazibe merkezi olacak bir konumda. Bugün bu proje kapsamında ilk ağaçlarımızı toprakla buluşturduk. Bunun ilk etabını başlatmış olduk. Bundan sonraki süreçte de inşallah devamı gelecek" dedi.

Editör: Mustafa BOZAN

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2018-11-11 22:06 tarihinde yayınlandı. 2886 Defa okundu.