AK Parti Kahta ilçe başkanlığında düzenlenen istişare toplantısında konuşan Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, Kahta'nın tüm seçimlerde olduğu gibi bu seçimde de rekor oyla AK Partiye destek vereceğini söyledi.
Kahta'da Hedef  35 Bin Oy

AK  Parti  ilçe  teşkilat  binasında düzenlenen  toplantının  açılış ve selamlama konuşmasını  AK Parti Kahta İlçe  Başkanı Bedir  Yeni yaptı. 

Yeni, yaptığı konuşmada seçim sürecini başlattıklarını,  belediye  başkanı adayı olarak gösterilen Engin Akel  ile  çalışmaların devam ettiklerini, sahada birlik ve beraberlik içerisinde  olduklarını  kısa  sürede  seçim karargahı  açılışını  yapacaklarını  ifade  etti.

Daha  sonra kürsüye  gelen Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin ve Adıyaman Belediye  Başkanı  Adayı  Süleyman Kılınç'ın konuşmalarından sonra  partililere seslenen  Engin Akel;

'' Bizler  tüm seçimlere  deriz  ki bu seçim çok önemli lakin bu seçimde  çok önemli, çünkü bu seçimde  aday  olan halktan biri, biz  dava adamıyız. 18 aday adayı  kardeşimiz var idi, bunların hepsi  bu ailenin çok değerli  üyeleridir. Eğer  kime adaylık verilirse  verilsin bu  tüm adaylar  hep birlikte  adaya sahip  çıkacaktır. Kardeşlerim bu  bir  dava partisidir, koltuk makam partisi  değil, bu hizmet kervanı  partisidir. Makam ve mevkiler  bize  emanettir, o emanete sahip çıkmak  zorundayız. Dünya  lideri  sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan'a  sahip  çıkacağız. Halk için çok çalışacağız. 31 Mart seçimlerinde  en az 25 bin oy ile  bu halk partisine sahip çıkacaktır. Bundan sonra  huzur  olacak, bizim kavga ile işimiz  olmaz. Bu  güne kadar  bu ilçe için  kim bir taş üzerine bir  taş koymuşsa  onlara  teşekkür ediyoruz. Kahta artık eskisi  gibi  olmayacaktır. Teşkilat ile belediye bir  birine kenetlenmiş  olarak  çalışacaktır.Yapamayacağımız  hiç bir işin sözünü vermeyeceğiz. Kim işin ehli  olsa  onu göreve  getireceğiz. Tek işimiz ve gayemiz var o da  bu halka hizmettir.''

Kürsüye  gelen AK  Parti  Disiplin Kurulu  Başkanı  ve Adıyaman Milletvekili  Ahmet Aydın, 

''Yeni bir süreç ve yeni bir  seçim hazırlığı  içerisindeyiz, bu halk her  seferinde  üzerine düşeni yapıyor. Bu siyasi  aşkın tek sebebi  liderimiz  Recep  Tayyip Erdoğandır.Bu  halk dün olduğu gibi  bu günde  milletin adamlarına sahip çıkıyor.  Bu hükumet  göreve  geldiğinden  beri Türkiye üç buçuk kat büyüdü. Bu davayı engellemek için sayısız  darbe girişimi yaptılar fakat  hiç bir  bu imanlı  milletin  gücü  karşısında  başarısız  oldu. Bu  halka  sözümüz var, biz millete  efendilik değil, hizmetkar  olmaya  geldik, tek derdimiz milletin derdidir. İşimiz hizmet gücümüz  millet diyoruz. Eğer  bu  halka  hizmet etmeseydik tabi ki bu halk  destek vermezdi. Dünyanın  umudu  olan bir liderin yol arkadaşlarıyız.  

Çok değerli adaylarımız  vardı, ama  alın yazısı  birdir  bunu kimse  değiştiremez. Bazen  nefsimize  ağır  gelen şeyler  olabilir, ama bunu iyi bilmeliyiz,  demek ki  hayırlısı bu imiş. Engin bey  eskiden  ilçe  başkanı idi  sonra başka arkadaşımıza  devretti  sonra  nasip onu  belediye  başkan adayı yaptı. Önemli olan buna  inanmaktır. Bizler  hizmet  eri  olmalıyız, proje üretmeliyiz. Bundan  sonra  daha fazla  çalışacağız.  Nefsimizi  ayaklarımızı  altına almalıyız. Artık gönül belediyeciliği yapacağız. Liderimiz Erdoğan halkın gönlüne taht kurduğu için bu günlere  geldi. Bu  partide  sadece  makam sahipleri  hizmet etmez, bu partinin hangi kademesinde  olursa  olsun görev yapan herkes  en yüksek mertebededir.  Bize  düşen  daha çok birlik ve beraberlik olmak  ve hizmet yolunda daha  büyük adımlar  atmaktır.''

Daha  sonra  söz  alan  AK Parti  Kahta İlçe  Başkanı  25 bin oy sözü veren  Engin Akel'e  bu konuda  katılmadıklarını, en az  35 bin oy hedeflediklerini söyledi.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2019-01-23 10:44 tarihinde yayınlandı. 2237 Defa okundu.