Adıyaman'ın Kahta ilçesinde Demokrasi ve Birlik Derneği (DEMBİR-DER) ile Demokrasi ve Birlik Vakfı iş birliğiyle "Türkiye Yüzyıl Konferansı" yapıldı.
Kahta'da "Türkiye Yüzyılı Konferansı" düzenlendi

Kültür Sitesi  Konferans Salonu'nda düzenlenen panelde, konuşan DEMBİR-DER Genel Başkanı Mehmet Metiner, devletin demokratik anlamda bekası, aziz milletin birliğini sağlamak adına var güçleri ile çalıştıklarını söyledi.

Derneğin kuruluş amacının, Türkler ile Kürtler kol kola girdiği halkın bir harekatı olduğunu dile getirdi.

Kuruluş amaçlarının sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ana ilkelerinin ortaya koyduğu çerçevede, durdukları yerin belli olduğunu belirtti.

Kürtlerin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı sevdiğini belirten Metiner, "Hala 6'lı masadakilerin ortak politikalarındaki mutabakat metninde Kürt kelimesine yer vermeyecek kadar cesaret etmedikleri bir dönemde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Diyarbakır'da Kürt halkı vardır, Kürt meselesi diye bir mesele vardır ve bu meselem benim meselemdir dediği ve çözdüğü için seviliyor." dedi.

Kendilerinin Kandil'in Kürtleri olmadıklarını belirten Metiner, "Kimsenin iki Kürtçe kelimeyi konuşamadığı zamanda TRT Kurdi'yi açtı. Bunun ne anlama geldiği bilmeyeceklerse yazıklar olsun bizlere. Erdoğan hassasiyeti  olmayan hiçbir Kürdün, Kürtlük hassasiyetine sahip olduğuna inanmıyoruz. Demokrasi ve Birlik Derneği olarak durduğumuz yer burası. Bu yüzden serok Erdoğan'ı her yerde sevgiyle, saygıyla ve sadakat ile selamlıyoruz. Biz kandilin Kürtleri değiliz, Türkiye'nin Kürtleriyiz. Sen 6'lı masada oturacaksın, Kürtleri kandırmak için laflar edeceksin, ama o mutabakat metninin hiçbir yerinde Kürt kelimesini iliştirmeyeceksin. Senin o maskeli yüzünü paramparça etmezsek namerdiz." diye konuştu.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2023-02-04 00:05 tarihinde yayınlandı. 1768 Defa okundu.