Kahta Kaymakamlığı tarafından kamu yatırımlarının ve kurumlar arası işbirliğine ihtiyaç duyulan konuların görüşüldüğü Yatırım Koordinasyon Toplantısı düzenlendi.
Kahta'da yatırımlar toplantısı yapıldı

Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar başkanlığında Kahta Kültür Sitesi konferans salonunda düzenlenen toplantıda söz alan İlçe Kaymakamı Abdil Koç, son yıllarda ilçede yapılan eğitime yönelik yatırım ve çalışmalar hakkında bilgi vererek yatırım programına alınan ile yatırım programına alınması talep edilen yatırımlar hakkında bilgilendirme yaptı.

Daha  sonra kürsüye gelen Kahta Belediye Başkanı İbrahim Yusuf Turanlı, göreve  geldiği günden bu yana yaptıkları hizmetleri anlatarak, ilçe adına başta AK Parti Milletvekili ve AK Parti Disiplin Kurulu Başkanı Ahmet Aydın ve diğer  Milletvekillerinden talepte bulundukları projeler hakkında yardım talep etti.

Daha  sonra  söz alan Akıncılar Belediye Başkanı İsmet Çetinkaya, Bölükyayla Belediye Başkanı Gaffari Akkuş, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tunçmen, Badem Birliği Başkanı Mehmet Sena Yıldırım, AK Parti İlçe Başkanı Bedir Yeni, Kahta Devlet Hastanesi Başkanı Uzm. Dr. Mehmet Emin Parlak ve diğer  kurum amirleri talep ve isteklerini  belirten konuşmalar yaptı.

Milletvekili Muhammed Fatih Toprak ve İbrahim Halil Fırat’ın yapılan yatırımları  anlatan konuşmadan  sonra söz alan AK Parti Adıyaman Milletvekili ve Disiplin Kurulu Başkanı Ahmet Aydın, Adıyaman ve ilçelerinde yapımı devam eden yatırımlar  hakkında konuştu. İlçeye Doğalgaz gelmesinden, Nissibi Köprüsü, Diyarbakır Kahta  yolu ve hayata  geçirilen diğer  projeler  hakkında konuştu. 

İlçenin gelişmesi için yapımı devam eden barajlar hakkında konuşan Aydın, en büyük hayalinin Adıyaman ve Kahta’ya hızlı tren getirmek olduğunu kaydetti.

Toplantıya, Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar, Adıyaman Milletvekilleri Ahmet Aydın, İbrahim Halil Fırat, Muhammet Fatih Toprak, Kaymakam Abdil Koç, Adıyaman Belediye Başkanı Süleyman Kılınç, Kahta Belediye Başkanı İbrahim Yusuf Turanlı ve Belde Belediye Başkanları, Kurum Amirleri ile AK Parti İlçe Başkanı Bedir Yeni katıldı.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2021-06-11 23:06 tarihinde yayınlandı. 2126 Defa okundu.