Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy pazar günü Kahta ilçesine gelerek Nemrut Dağına çıkacak
Kahta'ya Bakan geliyor

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy  sabah  saatlerinde Adıyaman Havalimanı Karşılanacak. 

Bakan Ersoy  Kahta  sınırlarında  bulunan  Nemrut Dağını Ziyaret ettikten sonra Eski Kahta Kalesi, Arsemia, Cendere ve Karakuş  tümülüsünde  yapacağı  incelemelerin ardından  Perre Antik Kenti Ziyareti gerçekleştirecek. 

Bakan, Adıyaman Müzesi Ziyareti ve  son olarak  TPAO(Çalıştay Alanı)'dan  sonra  ilimizden  ayrılacak.

Mehmet Nuri Ersoy Kimdir?

1968 İstanbul doğumludur. İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nde öğrenim gördü. Alman Lisesi’nde öğrenciyken düzenlediği tur organizasyonlarıyla turizm sektörüne giriş yaptı.Türk turizm sektöründe 25 yılı aşkın bir geçmişe sahip olan Etstur’un Yönetim Kurulu Başkanıdır. Etstur’un ardından 2000 yılında kurduğu Voyage Otelleri, 2001’deki girişimi Didimtur, 2006’da açtığı Jetset ve ucuzabilet ile turizme pek çok marka kazandırdı. 2011’in Mayıs ayında hizmet vermeye başlayan oteli Maxx Royal Belek ve akabinde açılan Maxx Royal Kemer ile turizmdeki atılımlarını sürdürdü.

Aynı zamanda Akdeniz’in en iddialı golf sahalarından Montgomerie Maxx Royal’i bünyesinde bulunduran tesis, 2013 yılından bu yana dünyanın en prestijli turnuvalarından biri olan European Tour Turkish Airlines Open finallerine de üst üste 3 yıl boyunca ev sahipliği yaptı. 2012 yılında cruise sektörüne yatırım yaparak Türkiye’nin tek cruise gemisi işletmecisi oldu. 2017 yılında online rezervasyon platformu odamax.com’u hayata geçirerek, dünyanın dört bir köşesinden 200 bine yakın tesis için rezervasyon hizmeti sağlamaya başladı.İngilizce biliyor. Evli ve iki çocuk sahibidir

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2019-10-26 15:12 tarihinde yayınlandı. 1767 Defa okundu.