Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdülkadir Karaduman, Kahta Seçim karargahına gelerek, SP Kahta adayı Turanlı'ya destek verdi
Karaduman Kahta'ya Geldi

Saadet  Partisi  Kahta  Belediye  Başkan Adayı  Yusuf Turanlı  parti  seçim karargahında  partililere seslendi.

‘’ Sevgili  kardeşlerimiz birilerinin bizi  sürekli hedef alarak  bizi  kavga  ortamına  almaya  çalışmasını  sabırla  izliyoruz. Biz  bu güne kadar  duruşumuzdan  taviz  vermedik.  Biz  anca namazda eğiliriz.Hiç bir  zaman kulun karşısında eğilmedik ki bundan sonra  eğilelim. Bu  gece  sizi  bu yağmur altında  bekletmek istemezdik. Biz  gücümüzü  önce Allah’tan sonra bu milletten alıyoruz. Birileri  devletin gücünü kendi  çıkar işleri için kullanıyor, fakat devlette  millette  burada. Biz  devletimizi de  milletimizi de  seviyoruz. 

 Hakkınızı helal ediniz. Lakin Konya  Milletvekilimiz Abdurrahman Karaduman ve İl başkanımız aramızda. Kalabalığımız çok olduğu için kapalı alanımız  dar geliyor  ve meydanlara  çıkmak zorunda kaldık. Ben  sözlerimiz fazla uzatmak istemiyorum. Sözü vekilimize  bırakıyorum.’’

Sözü  alan     Konya  Milletvekili Abdurrahman Karaduman selamlama konuşmasından sonra  şu konuşmayı yaptı;

‘’Sevgili  Kahtalılar  hepiniz  hoş gelmişsiniz. Kahtamız  bugün öyle bir  duruş ortaya  koyuyor ki,  Kahta’nın meydanından Kahtalılara küfür  edenler  meydanda  şu cevabı veriyor. Biz  gelmedik kavga için bizim işimiz sevgi için. Allah’ın izniyle ve bu gün biz bunu haykırıyoruz. İnşallah 31 Mart günü İbrahim Yusuf Turanlı, başkanımızı belediye başkanı yapacağımızı, buradan söz veriyoruz. Bende şunun sözünü veriyorum, 31 Mart’tan sonra Ankara’nın atamış olduğu bir belediye başkanı değil, Kahta için adanmış bir belediye başkanını ziyarette geleceğim. Kahta’mız ve Adıyman’ımız olmak üzere, 82 milyon vatandaşımız olmak üzere, biz şunu söylüyoruz. Biz söylenen küpelere aldırış etmeyeceğiz. Hakaretlere aldırış etmeyeceğiz, yalanlara ve iftiralara aldırış etmeyeceğiz. O sözü söyleyenlere şunu söylüyoruz. Herkesin kendine yakışacak bir iş yaptığında çok iyi biliyoruz. O yüzden biz diyoruz ki; AKP’lisi de CHP’liside MHP’liside hangi partiye oy veriyorsa versin, 82 milyon vatandaşımızın tamamı bizim başımızın tacı ve gözümüzün nurudur, Allah’ın izniyle biz kimseye kötü söz söyleyemeyiz, kimseye hakaret edemeyiz. 3 günlük bir dünya menfaati için, 3 günlük bir dünya hayatı için, biz seçimde daha çok oy  nasıl alalım diye, kimseye hakaret edemeyiz. Kimseye küfür edemeyiz. Kimsenin boyunduruğun altına giremeyiz. Çünkü biz bu hayattan sonra hesap vereceğimiz, bir Allah’a imam ediyoruz. Dolaysıyla biz bu çalışmaları yaparken de, belediyenin kaynaklarını biz kullanalım diye değil, belediyenin kaynakları tarumar edilmesin, çarçur edilmesin, peşkeş çekilmesin, diye geliyoruz. Bu seçim bir cumhurbaşkanlığı seçimi değil, bu seçim bir milletvekili seçimi değil, bu seçim sizin seçimizi size nasıl hizmet edileceği bir seçimdir.” Diye konuştu.

Konuşmaların ardında 2 büyük ailelerin katılımları gerçekleşti. Katılım sağlayan ailelere saadet partisi rozetini , Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdülkadir Karaduman ve İl başkanı Haşım Asnuk rozetleri gelen aile önderlerine taktı.

Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdülkadir Karaduman, konuşmaların ardında Başkan Adayı Turanlı’ya destek vermek için Kahta’nın belli ailelerinden Dolaş ve Demiral aileleri temsilcilerine Milletvekili Karaduman, İl Başkanı Haşim Asnuk ve Belediye Başkan Adayı İbrahim Yusuf Turanlı tarafından parti rozetleri takıldı.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2019-03-04 11:58 tarihinde yayınlandı. 1970 Defa okundu.