AK Parti Kahta Belediye Başkan Aday Adaylığı için başvuruda bulunmayan eski Milletvekili Adayı Ramazan Kaya'nın çağrıldığı ve değerlendirilenler arasında olduğu öğrenildi.
Kaya,  Aday Adayları Arasında

KİMDİR BU RAMAZAN KAYA !.

1984 Kahta doğumlu olan Ramazan Kaya,  İnönü Üniversitesi Elektrik Yüksek  Mühendisliği  bölümünde  2009 mezun oldu. 2013 yüksek lisansını tamamladı. Kaya bir çok  Uluslarası projelerde rol almıştır.  Bu projelerdan birkaçı; Tanap projesi ile Azeri doğalgazını Türkiye ve Avrupaya ileten, Çalık Enerji ile Irak hükümetine enerji üretimi santrali, Türkmenistan Aşkabat şehrinin enerji altyapısını baştan sonra son modern sistemlerle donatma, Alman-Yunan iştirakli Denizli ‘nin Enerji ihtiyacını karşılayan enerji santrali gibi projelerde yöneticilik yapmıştır.Diğer bir yandan Uluslararası alanda faalliyet gösteren yabancı bir şirketin CEO’sudur.

 TASC(Amerika yönlendirme komitesi), Müsiad, Dünya Enerji Konseyi gibi STK’lara üye olup faaliyetlerine katılmaktadır.

   Enerji alanında makaleleri bulunmakta olup Almanya da birçok konferansta sunulmuş olup yüksek lisans tahsilini tamamlamıştır. Amerika da yöneticilik adına bir dizi eğitimler almış olup başta ingilizce başta olmak üzere Beş dil konuşmaktadır.

   Onu en iyi tanımlayan tanımlar; Dinamizm,azim,mücadele, vatanseverlik, diyalog, teknoloji, Tarım, turizm, dış ticaret, icraat, marka değerleri, projeler, kazanımlar, başarı, refah, liyakat ve bizim toprağın evladı olması. Her şeyden önce bir başarı hikayesi. Bu hikaye çocukluk zamanlarında pamuk, kayısı , fındık toplayan ailesine katkıda bulunan alınterinden Mühendislik okuyarak Amerika’ya uzanan zihin terinden oluşuyor.

   Uzun yıllardır Milli görüşten başlayıp Ak Parti’ye gönül vermiş olup 2015 seçimlerinde Adıyaman Milletvekili A.Adayı olmuştur.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2018-12-01 12:17 tarihinde yayınlandı. 9045 Defa okundu.