Yeşil Sol Parti Adıyaman Milletvekili adayı Ali Kenanoğlu ve beraberindeki heyet Gölbaşı’nda bulunan Çatalağaç, Yeniköy ve Haydarlı köylerini ve çevresinde bulunan mezraları ziyaret etti.
Kenanoğlu: YSP  Adıyaman’da birinci parti olmada iddialı

Yeşil Sol Parti Adıyaman Milletvekili adayı Ali Kenanoğlu ve beraberindeki heyet Gölbaşı’nda bulunan Çatalağaç, Yeniköy ve Haydarlı köylerini ve çevresinde bulunan mezraları ziyaret ederek, yurttaşlarla bir araya geldi. Yoğun ilgiyle karşılaşan parti heyeti Yeşil Sol Parti’ye oy istedi. Yeşil Sol Parti Adıyaman’da birinci parti olma konusunda iddialı.

Yeşil Sol Parti Adıyaman Milletvekili adayı Ali Kenanoğlu ve beraberindeki heyet Gölbaşı’nda bulunan Çatalağaç, Yeniköy ve Haydarlı köylerini ve çevresinde bulunan mezraları ziyaret ederek, yurttaşlarla bir araya geldi. Köy ziyaretlerinin ardından ise Gölbaşı seçim bürosunun açılışını gerçekleştirildi.

MECLİSTE AĞIRLIK OLMALIYIZ

Köy ziyaretlerinde konuşan Ali Kenanoğlu, seçimlere HDP olarak değilde Yeşil Sol Parti olarak girdiklerinin altını çizdi. Kenanoğlu, “Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekliyoruz. Bir oy ona vereceğiz. Ama bir oyu kendimize, Yeşil Sol Partiye istiyoruz. 

Şunu biliyoruz ki Kılıçdaroğlu verdiği sözleri tutabilmesi, demokratik atılımları yapabilmesi açısından Yeşil Sol Parti’nin mecliste bir ağırlık oluşturması gerekiyor” dedi.

12’İNCİ SIRADAYIZ

 

Ali Kenanoğlu, köy ziyaretlerinde yurttaşlara oy pusulalarını tanıttı. İki oy pusulasının olduğunu söyleyen Kenanoğlu, “Birinde cumhurbaşkanı adaylarının fotoğrafları var. Kemal Kılıçdaroğlu’nun fotoğrafını göreceksiniz ve ona oy vereceksiniz. Diğer pusula ise milletvekilliği listesi. Bu listede biz Adıyaman’da 12’inci sıradayız. 12’inci sırada Yeşil Sol Parti var onun altındaki yuvarlağa evet oyunu basacaksınız. Burada ikinci bir işaretleme yaparsanız oyunuz geçersiz sayılıyor. Dolayısıyla her pusulaya tek bir mühür basılacak” şeklinde konuştu.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2023-05-07 18:24 tarihinde yayınlandı. 1483 Defa okundu.