Samsat AK Parti Belediye Başkan Aday Adayı Şenol Kuştepe bu süreçte miting yapan tek aday adayı olarak göreve gelmeden önce projelerini hazırlayarak kamuoyuna duyurdu.
Kuştepe  Farkını Ortaya  Koydu

Dünyaya 1984 tarihinde gözlerimi zamana meydan okuyan ve medeniyetin geçiş güzergahlarından biri olan mir şehirde açtım. Yokluk ve yoksullukla nikah kıymış bir ilçenin evladı olmak hayal kurmayı engellemiyordu. Hayalleri ve umutları olan yeni bir gençlik ve yaşanabilir bir ilçe umuduyla tüm haksızlıkları, tarumar edilmiş hayalleri çarpanlarına ayırıp karekök içine hapsedip artı ve eksilerini belirleyip yarınlara emin adımlarla yürüme adına Matematik Öğretmenliği bölümünü bitirdim. Zaman ve mekan bana emanet şuuruyla yol alan ve haksızlıklar karşısında ELİF olmayı seçen; mazluma can, fakire aş, gençlere yoldaş ve hayallere umut meşalesi olmayı şiar bilen bir fert olarak davayı asla tava bilmeden, mevki ve makamı ter dökerek cihad şuuruyla hak etmeyi seçenlerdenim. Koltuklardan asla şeref almadım; gayem koltuklara şeref katmak olduğu için Samsat’a yapacaklarımızı önce hayal ettik, sonra yerinde inceledik ve en sonunda yapacaklarımızı projelendirip inşallah bir taahhüt olarak sizlerle paylaşmak istedik:

Bir çiçekle bahar gelmez ancak; her bahar bir çiçekle başlar diyerek dün tohum serpen Mücahit Erbakan Hoca ve bugün Dünya Beşten Büyüktür diyen Dünya Lideri Recep Tayyip Erdoğan’ın vizyon ve misyonuna uygun bir siyaset anlayışıyla Samsatlı kardeşlerimizin birliği ve bütünlüğü için gönül ve hizmet kapılarımızı açacağız. Farklılıklarımızı zenginlik bilip hep birlikte yaşanabilir bir Samsat için elbirliğiyle çalışacağız.

Merkez siyaset ile yerel siyaseti aynı istikamette yol alıp tam bir mutabakat içinde Samsat’ımıza hizmetlerin gelmesi için bu dengeyi sağlayacağız. Anlayışımız hizmet, dilimiz tatlı ve söylemlerimiz toparlayıcı olacaktır. Kendimiz için değil kentimiz için kapıları aşındıracağız. Hizmet kapılarını açma adına yollarda mekik dokuyacağız.

Birçok konuda mağduriyet yaşayan doğal ve beşeri afetlerle maalesef medeniyet ilçesi Samsat’ımız hak ettiği konumda olmadığını görmekteyiz. Bizler alt ve üst yapısıyla Samsat ilçemizi doğunun incisi, batıya bakan penceresi haline getireceğiz. Bizler Samsat’a yağın, şekerin, unun var olduğunu biliyoruz. Tek eksik USTA. İnşallah Samsat’ın bu nimetlerini hizmete dönüştürecek ve bu aziz millete hizmeti ibadet bilen bir usta olacağız.

Geçim kaynaklarımızın en önemli başlıklarından birisi hayvancılık olduğu için öncelikle modern bir hayvan pazarı inşa edip ve uzman ekiplerle hayvan ırklarının ıslahı ve bu alanda verimliliği arttırma adına halkımıza her türlü desteği vereceğiz.

Sulu tarıma geçilmesi için milletvekillerimizin gayretlerini yerelde destekleyecek ve üzerimize her ne düşerse bunun yapılması için her türlü fedakârlıktan kaçınmayacağız. Sorun üreten değil çözüm merkezli bir çalışma içinde olacağız.

Belediye bünyesine BEYAZ MASA projesini uygulayıp halkımız sorunlarını ALO 153 hattını arayarak iletecekler ve tüm problemler ertelenmeden yerinde çözüme kavuşturulacak.

Sahabe Diyarı projemizle Samsat’ımızın manevi kapısı olan Safvan Bin Muattal Hazretlerinin Türbesine Samsat ve güzergâhındaki tüm halkımızın ücretsiz faydalanacağı bir ulaşım hattı kuracağız. Devam eden Sahabe inşaatının daha da hızlandırıp yapılacak tüm çalışmaları yerinde takip edecek bir birim oluşturacağız. Daha donanımlı programlar ve faaliyetleri yıl içinde önceden organize edip Samsat ilçemizin şanına yakışır bir şekilde başta Adıyaman ve tüm ilçeleri olmak üzere herkesin katılımını sağlayacağız.

Gençlerin kütüler ve sportif faaliyetleri için Semt Sahaları projemizle ilçemizin önemli dört bir yanına semt sahaları inşa edeceğiz. Kurum ve kuruluşlarımızla birlikte dinamik ve aksiyoner bir gençlik için birlikte çalışacağız.

Kitap Kıraathanesi projemizle gençlerimizin fenni ve dini ilimlerin tahsisinde onlara ev ortamı mekânlar hazırlayacağız. Halk Eğitimle protokol imzalayıp onlarla ortak çalışmalar yapıp ücretsiz kurslar düzenleyeceğiz. Amacımız; gelecek seçimler değil; gelecek nesiller olacaktır.

El Emeği Göz Nuru projemizle bayan kardeşlerimize yönelik el sanatları ve zanaatları kursları açacağız. Hem öğrenecekler hem üretecekler ve hem de ürettiklerini inşallah Belediyemizin destekleriyle satacaklar. Öğreniyorum ve evimin ihtiyaçlarını gideriyorum diyen ve ayakları üzerinde duran kardeşlerimiz olacak.

Bana Bir Harf Öğretenin Kırk Yıl Kölesi Olurum projemizle okuma yazma kursları açacağız. Milli eğitimle yapacağımız protokolle inşallah devam eden eğitim seferberliğine çok ciddi maddi ve manevi katkı sunacağız. Mobil bir sınıf inşa edip okullara gidemeyenlere gideceğiz.

Sahil Projemizle bizim geçmişimizi bizden alıp bize çok da bir şey katmayan Atatürk Barajı kenarında kordon boyu kafeler, restoranlar, çay ocakları, sportif alanlar, aile piknik yerleri, çocuk park yerleri inşa edeceğiz. Yaş guruplarına yönelik yüzen havuzlar yaparak boğulmaların önüne geçeceğiz inşallah.

Tekne Turu projemizi inşallah hayata geçirip saklı cennet köşesi Samsat’ımızı tüm Türkiye’ye açacağız.

Öğretmen Evi Projemizi mutlaka Samsat’ımıza kazandıracağız. Taşıma su ile değirmen dönmez. Biz memurlarımızın ve özellikle de öğretmenlerimizin ilçemizde kalıp kendini aidiyet duygusuyla Samsatlı görüp Samsat için olan hayallerimize ortak edeceğiz.

İlçe Stadyumu Projemizle Samsat gençliğine en güzel şekilde hizmet vereceğiz. Her şey Samsat İçin…

Şenol KUŞTEPE

AK PARTİ

SAMSAT BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2018-11-19 11:12 tarihinde yayınlandı. 3413 Defa okundu.